Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Wodoodporny licznik impulsów KL 208 w ofercie Nord Elektronik Kaźmierczak

Article Image
Opisywany licznik służy do zliczania liczby impulsów o częstotliwości powtarzania do 1 kHz. Zastosowane w liczniku pole odczytowe LED w pełni pokazuje przytoczoną liczbę z zakresu: 0-999999. Jest to realizowane przy obecności wejścia mechanicznego albo optycznego, które z łatwością można skonfigurować z pomocą złącza typu GOLDPIN.

Występująca w wodoodpornym liczniku impulsów KL 208 pamięć umożliwia zapamiętywanie zliczonych dotychczas impulsów w przypadku zaników napięciu zasilania. Istnieje możliwość kasowania stanów licznika za pośrednictwem przycisku RST, który należy przytrzymać przez 5 s, jak również manualnego dodawania liczby impulsów dzięki przyciskowi INC. Na życzenie użytkownika pojemność zliczania licznika może zostać zredukowana do 9999. Częstotliwość pojawiania się impulsów na wejściu licznika może być celowo opóźniana, a dostępy do złączy urządzenia zapewnione są po zdemontowaniu przedniej części obudowy. Tam, gdzie znajduje się przycisk Switch, istnieje możliwość instalacji kontaktronu - wówczas naliczanie impulsów odbywa się poprzez zbliżenia magnesu. Jest także opcja zamawiania elementów mocujących bez zdejmowania przedniej części obudowy. Opisywany licznik jest w pełni bryzgoszczelnym, odpornym na zanurzenie w wodzie rozwiązaniem. Jego wymiary to trójka wartości: 12×7,9×5,7 cm. Zliczanie impulsów w urządzeniu odbywa się tylko w górę.

Więcej informacji tutaj oraz na poniższym filmie.

Wideo
Firma: Nord Elektronik Kaźmierczak
Tematyka materiału: częstotliwość powtarzania, impulsy sygnałowe, KL 208, liczniki impulsów, Nord Elektronik Kaźmierczak, wodoodporne rozwiązania
AUTOR
Źródło
nordelektronik.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"