Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Sterownik efektów świetlnych KE809 produkcji Nord Elektronik Kaźmierczak

Article Image
Jest to autorskie rozwiązanie generujące do 20 efektów świetlnych, przy czym w miarę potrzeb istnieje możliwość usunięcia i dodania nowych efektów. W ramach sterownika KE809 przewidziano razem 8 kanałów, które mogą sterować obciążeniami o poborach prądu do 0,5 A na kanał. Obciążeniami mogą być zarówno tradycyjne żarówki, jak też i diody, listwy, taśmy oraz moduły LED.

Zakres napięć wyjściowych, a dokładniej napięcia zasilania żarówek i diod LED, można łatwo, a wręcz bezproblemowo, dopasowywać i mogą to być napięcia z przedziału wartości: 6-230 V (nie inaczej). W zależności od zastosowanego obciążenia, do sterownika KE809 doprowadzać należy osobne napięcie zasilania (przemienne z transformatora - np. 12 V, 24 V, albo sieciowe 230 V), odpowiadające temu obciążeniu. Jest to rozwiązanie, który sprawdza się idealnie m.in. z wężami świetlnymi i "sznurami-lampkami" oświetlenia choinkowego (może zastępować lub zamienić zepsute sterowniki dostarczane wraz z tego typu lampkami). Sam sterownik idzie, z łatwością, zasilać z poziomu wbudowanego transformatora sieciowego albo innego zasilacza stałoprądowego, który dostarcza napięcie wyjściowe: 9-15 V. Do przełączania sygnałów służy monostabilny przycisk zwierny, a z kolei do zmiany prędkości generacji efektów zastosowano dedykowany potencjometr obrotowy.

Więcej informacji tutaj oraz na poniższym filmie.

Wideo
Firma: Nord Elektronik Kaźmierczak
Tematyka materiału: efekty świetlne, KE809, Nord Elektronik Kaźmierczak, potencjometry obrotowe, sterowniki efektów świetlnych, żarówki
AUTOR
Źródło
nordelektronik.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"