Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Moduł pomiarowy temperatury i wilgotności względnej otoczenia oraz punktu rosy SHT4x firmy Sensirion z odczytem wyników na ekranie smartfonu

Article Image
Jedną z ciekawszych pozycji firmy Sensirion stanowi moduł SHT4x mierzący temperaturę i wilgotność względną otoczenia, wyznaczający punkt rosy.

Jest to układ wyposażony w czujnik SHT40 tej samej firmy, którego dokładność określania pierwszej wielkości, w zakresie od -40°C do 125°C, wynosi ±0,1°C, natomiast dokładność określenia drugiej, w zakresie od 0% RH do 100% RH, to ±1,8% RH. Wyniki pomiarów są prezentowane na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym w zadanych jednostkach - stopniach Celsjusza lub stopniach Fahrenheita w przypadku temperatury oraz % RH w przypadku wilgotności względnej. Wyświetlacz ten można docelowo zastąpić dowolnym smartfonem z zainstalowanym systemem operacyjnym Android lub iOS. Jest to możliwe dzięki standardowi Bluetooth Low Energy, za który odpowiada wbudowany w moduł układ radiowy. Komunikacja między urządzeniami jest prowadzona w oparciu o ten standard.

Zdalny odczyt z modułu SHT4x na ekranie smartfonu

Dedykowana aplikacja mobilna MyAmbience, dostępna na wspomniane wcześniej systemy, tylko ułatwia zdalny odczyt wspomnianych wcześniej wielkości. W jej ramach otrzymane wyniki można na bieżąco zapisywać, a następnie eksportować. Moduł SHT4x odznacza się przyciskiem i jest zasilany z baterii CR2032. Jest on niedużych rozmiarów, a przez to jest przenośny. Wsparcie dla niego stanowi repozytorium GitHub zawierające szczegółową jego dokumentację. Jest to ciekawy układ o wielu zastosowaniach do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Produkt nie jest wodoodporny.

Repozytorium GitHub ze szczegółową dokumentacją modułu SHT4x: https://github.com/Sensirion

Informacje na temat czujnika SHT40 (w tym jego dokumentacja): www.sensirion.com

Więcej informacji pod adresem: link 1 i link 2

Wideo
Firma: Sensirion
Tematyka materiału: Android, bateria CR2032, Bluetooth Low Energy, GitHub, iOS, MyAmbience
AUTOR
Źródło
https://www.sensirion.com/en/environmental-sensors/humidity-sensors/smartgadget-sht4x/
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"