Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Motoryzacyjny zestaw rozwojowy R-Car S4 Starter Kit firmy Renesas Electronics

Article Image
Zestaw rozwojowy R-Car S4 Starter Kit uwzględnia układ SoC o oznaczeniu R-Car S4. Gwarantowana jest znaczna wydajność obliczeniowa oraz szereg użytecznych funkcji dla komunikacji w chmurze i bezpiecznego sterowania pojazdem. Przewidziano razem 3 pamięci: LPDDR4 o pojemności 4 GB, UFS o pojemności 128 GB oraz Flash Quad SPI o pojemności 64 MB.

W obrębie zestawu rozwojowego R-Car S4 Starter Kit występują przełączniki Ethernet TSN w połączeniu z interfejsami CAN FD i LIN. Dostępne w tym zestawie złącza rozszerzeń dają, gdy trzeba, rozbudowę funkcjonalności R-Car S4 Starter Kit. Korzystający z zestawu inżynierowie mogą z łatwością sprawdzać np. serwery samochodowe i moduły łączności. Najważniejszymi elementami układu R-Car S4 są dwa procesory: ośmiordzeniowy Cortex A55 o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, czy dwurdzeniowy Cortex R52 o częstotliwości taktowania 1 GHz, a także 2 dwurdzeniowe systemy mikrokontrolerowe RH850 G4MH, o częstotliwości taktowania: 400 MHz. Za niesłychanie sprawną obsługę R-Car S4 Starter Kit odpowiada darmowe środowisko programistyczne R-Car S4 Whitebox SDK, które zawiera przykładowe kody oraz narzędzia do takich rozwiązań jak: OTA (Over-The-Air software updates), IPS (Intrusion Prevention System) i IDS (Intrusion Detection System). Użytkownicy mogą, z łatwością, zastosować przykładowe, w istocie, oprogramowanie do tworzenia własnych aplikacji. 

Zestaw rozwojowy R-Car S4 Starter Kit

Jak zwięźle przyznaje szef działu marketingowo-biznesowego w firmie Renesas Electronics, Takeshi Fuse:

"Nasz układ SoC o oznaczeniu R-Car S4 został dobrze przyjęty przez naszych klientów (...). W istocie zostaliśmy poproszeni o środowisko programistyczne, które to może być stosowane w zespołach projektowych (...). Ten niedrogi zestaw rozwojowy spełnia różne oczekiwania rynku i jesteśmy przekonani, że znacząco przyspieszy rozwój pojazdów."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Zestaw rozwojowy R-Car S4 Starter Kit
Zestaw rozwojowy R-Car S4 Starter Kit
Diagram blokowy układu SoC o oznaczeniu R-Car S4
Wideo
Firma: Renesas Electronics
Tematyka materiału: CAN FD, Ethernet, LIN, R-Car S4 Whitebox SDK, Renesas Electronics, Takeshi Fuse
AUTOR
Źródło
renesas.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"