Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Kieszonkowy moduł wskaźnika słupkowego BarGraph 3 Click firmy MikroElektronika o 5 białych segmentach LED

Article Image
Jest to uniwersalnego użytku płytka, której wskazania można z łatwością obserwować z daleka, w ciemności i przy mocnym świetle Słońca. Wszystko to nieskomplikowanej obsłudze oraz małych rozmiarach.

Dostępny na płytce podzespół SMA-B500LE B/W firmy American Opto Plus i układ 74HC595 firmy Texas Instruments pełniący rolę ośmiobitowego rejestru przesuwnego, umożliwiają pełną realizację zadań dedykowanych modułowi BarGraph 3 Click. Każdy segment tego modułu to biała dioda LED, które pobiera 25 mA prądu. Stopień ich świecenia jest regulowany w oparciu o przebiegi PWM.

Moduł BarGraph 3 Click
Moduł BarGraph 3 Click

Sterowanie modułem odbywa się przez interfejs SPI znajdujący się na wyprowadzeniach mikroBUS™. Możliwość generacji dowolnych sekwencji świecenia jest w BarGraph 3 Click wliczona. Takie rozwiązania jak: mierniki VU, wskaźniki stanu czy systemy kontroli są opisanemu modułowi pisane. Można go przy tym obsługiwać, korzystając z intuicyjnego środowiska programistycznego mikroSDK. Jest to całkowicie sprawdzony produkt o wymiarach: 42,9×25,4 mm. Jego napięcie pracy to: 3,3 V lub 5 V. Jakość BarGraph 3 Click jest w pełni gwarantowana. Prosta obsługa również.

Przykładowe zastosowanie BarGraph 3 Click

Przykładowy projekt związany z obsługą modułu BarGraph 3 Click
 
Środowisko mikroSDK

DATA SHEET
DATA SHEET
Do pobrania
Download icon Schemat modułu BarGraph 3 Click Download icon Pliki projektowe modułu BarGraph 3 Click Download icon Dokumentacja rejestru przesuwnego 74HC595 Download icon Dokumentacja podzespołu SMA-B500LE B/W
Firma: MikroElektronika (MIKROE)
Tematyka materiału: BarGraph 3 Click, interfejs SPI, MikroBUS™, Mikroe, MikroElektronika, mikroSDK
AUTOR
Źródło
mikroe.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"