Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Kompaktowy moduł wskaźnika słupkowego BarGraph 2 Click firmy MikroElektronika o 10 trójkolorowych segmentach

Article Image
Jest to uniwersalna płytka, której wskazania można z łatwością obserwować z daleka, w ciemności i przy mocnym świetle Słońca. Wszystko to nieskomplikowanej obsłudze oraz małych rozmiarach.

Dostępny na wspomnianej płytce podzespół XGURUGX10D firmy SunLED, a także 3 układy 74HC595 firmy Texas Instruments, które pełnią rolę ośmiobitowych rejestrów przesuwnych, umożliwiają pełną realizację zadań dedykowanych modułowi BarGraph 2 Click. Każdy z 10 segmentów tego modułu zawiera czerwoną i zieloną diodę LED, które pobierają odpowiednio: 30 mA i 25 mA prądu. Stopień ich świecenia jest regulowany w oparciu o przebiegi PWM. Kolory jakie można uzyskać w oparciu o te diody to: czerwony, zielony i żółty. 

Moduł BarGraph 2 Click
Moduł BarGraph 2 Click

Sterowanie modułem odbywa się przez interfejs SPI znajdujący się na wyprowadzeniach mikroBUS. Możliwość generacji dowolnych sekwencji świecenia jest w BarGraph 2 Click wliczona. Takie rozwiązania jak: mierniki VU, wskaźniki stanu czy systemy kontroli są opisanemu modułowi pisane. Można go przy tym obsługiwać, korzystając z intuicyjnego środowiska programistycznego mikroSDK. Jest to całkowicie sprawdzony produkt o wymiarach: 57,15×25,4 mm. Jego napięcie pracy to: 3,3 V lub 5 V. Jakość BarGraph 2 Click jest w pełni gwarantowana. Prosta obsługa również.

Przykładowe zastosowanie BarGraph 2 Click

Przykładowy projekt związany z obsługą modułu BarGraph 2 Click
 
Środowisko mikroSDK

DATA SHEET
DATA SHEET
Do pobrania
Download icon Schemat modułu BarGraph 2 Click Download icon Pliki projektowe modułu BarGraph 2 Click Download icon Dokumentacja rejestru przesuwnego 74HC595 Download icon Dokumentacja podzespołu XGURUGX10D
Firma: MikroElektronika (MIKROE)
Tematyka materiału: BarGraph 2 Click, interfejs SPI, MikroBUS, Mikroe, MikroElektronika, mikroSDK
AUTOR
Źródło
mikroe.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"