Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Matryca 10×10 RGB Click firmy MikroElektronika, czyli 100 trójkolorowych diod standardu WS2812

Jest to niezwykły wyświetlacz, którego jasność umożliwia widzenie obrazów z daleka, szczególnie po ciemku oraz w mocnym świetle Słońca. To co wyświetlane jest bardzo wyraźne.
Article Image

Wspomniany produkt zawiera dużo wydajne diody RGB WS2812C-2020 firmy Worldsemi, które należy wysterować zgodnie ze standardem WS2812. W tym celu dostępne są wejścia: DI (Data Input) i DO (Data Output) dedykowane wymianie danych w postaci pakietów po 24 bity, którymi przenoszone są barwy: czerwona, zielona i niebieska. Na każdą z nich przeznaczono 8 bitów w celu wyrażenia stopnia ich świecenia. W efekcie możliwa jest generacja 16 777 216 kolorów na wszystkich diodach. Te są przy tym połączone szeregowo - pierwsza przekazuje informacje drugiej, druga trzeciej, trzecia kolejnej itd. Innymi słowy informacje są przez nie wypychane kiedy przychodzą następne dane (do tego momentu diody „przechowują” to co im nadesłano). Tym sposobem sterowanie matrycą jest niezwykle proste, zarówno praktycznie (mało linii danych), jak i czasowo (brak złożonych procedur postępowania).

Moduł 10×10 RGB Click
Moduł 10×10 RGB Click

Dostępne na rynku mikrokontrolery są mu pisane, tak samo jak mikroprocesory oraz układy FPGA (wystarczy tylko bezpośrednio dołączyć do nich sam moduł). Napięcie zasilania 10×10 RGB Click wynosi 5 V, tak samo jak wartość referencyjna stosowanych poziomów logicznych. Z kolei rozmiary są równe 57,15×25,4 mm. Produkt posiada gniazdo mikroBUS™ i diodę zasilania.

Przykładowe użycia 10×10 RGB Click
Przykładowe użycia 10×10 RGB Click
Przykładowe użycia 10×10 RGB Click
Przykładowe użycia 10×10 RGB Click

Środowisko programistyczne mikroSDK stanowi dla niego wsparcie.

Jest to wyrób w pełni przetestowany - jego zastosowania obejmują m.in. inteligentne systemy oświetlenia (w tym systemy nastrojowe), sprzęt rozrywkowy i różnego rodzaju podświetlenia.

Moduł 10×10 RGB Click

Układ ten jest „made in Serbia” - znają się oni tam na elektronice (warto o tym pamiętać)!

Środowisko mikroSDK

DATA SHEET
Do pobrania
Download icon Schemat matrycy 10×10 RGB Click Download icon Dokumentacja diod WS2812C-2020
Tematyka materiału: 10×10 RGB Click, matryce diodowe, mikroBUS™, Mikroe, MikroElektronika, mikroSDK, RGB, Worldsemi, WS2812, WS2812C-2020
AUTOR
Źródło
www.mikroe.com
Udostępnij
Oceń najnowsze wydanie EdW
Wypełnij ankietę i odbierz prezent
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"