Wspomniany produkt zawiera dużo wydajne diody RGB WS2812C-2020 firmy Worldsemi, które należy wysterować zgodnie ze standardem WS2812. W tym celu dostępne są wejścia: DI (Data Input) i DO (Data Output) dedykowane wymianie danych w postaci pakietów po 24 bity, którymi przenoszone są barwy: czerwona, zielona i niebieska. Na każdą z nich przeznaczono 8 bitów w celu wyrażenia stopnia ich świecenia. W efekcie możliwa jest generacja 16 777 216 kolorów na wszystkich diodach. Te są przy tym połączone szeregowo - pierwsza przekazuje informacje drugiej, druga trzeciej, trzecia kolejnej itd. Innymi słowy informacje są przez nie wypychane kiedy przychodzą następne dane (do tego momentu diody „przechowują” to co im nadesłano). Tym sposobem sterowanie matrycą jest niezwykle proste, zarówno praktycznie (mało linii danych), jak i czasowo (brak złożonych procedur postępowania).
Dostępne na rynku mikrokontrolery są mu pisane, tak samo jak mikroprocesory oraz układy FPGA (wystarczy tylko bezpośrednio dołączyć do nich sam moduł). Napięcie zasilania 10×10 RGB Click wynosi 5 V, tak samo jak wartość referencyjna stosowanych poziomów logicznych. Z kolei rozmiary są równe 57,15×25,4 mm. Produkt posiada gniazdo mikroBUS™ i diodę zasilania.
Środowisko programistyczne mikroSDK stanowi dla niego wsparcie.
Jest to wyrób w pełni przetestowany - jego zastosowania obejmują m.in. inteligentne systemy oświetlenia (w tym systemy nastrojowe), sprzęt rozrywkowy i różnego rodzaju podświetlenia.
Układ ten jest „made in Serbia” - znają się oni tam na elektronice (warto o tym pamiętać)!