Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Zwiększone bezpieczeństwo kodu dzięki rodzinie mikrokontrolerów PIC18-Q24 firmy Microchip Technology

Article Image
Coraz więcej przedmiotów codziennego użytku zostaje podłączonych do internetu: od telefonów komórkowych i pojazdów, po nowoczesne termostaty i urządzenia domowe. Aby skutecznie bronić się przed ciągle rosnącymi zagrożeniami bezpieczeństwa firma Microchip Technology wprowadziła na rynek nową serię mikrokontrolerów PIC18-Q24 z wbudowaną funkcją Programming and Debugging Interface Disable (PDID).

Po aktywacji funkcji Programming and Debugging Interface Disable (PDID), zapewnia się gdy trzeba nadzwyczaj efektywną ochronę kodu, w celu zablokowania prób dostępu do interfejsu programowania/debugowania i eliminacji nieautoryzowanych prób odczytu, modyfikacji bądź kasowania oprogramowania układowego. Ponieważ wiele rozwiązań często łączy się, albo też komunikuje z dość szeroką gamą: czujników, układów pamięci i procesorów, mikrokontrolery PIC18-Q24 obejmują wielonapięciowe wejścia/wyjścia (MVIO). Pozwalają one nie korzystać w wielu sytuacjach z konwerterów napięcia, umożliwiając dołączanie się do szeregu cyfrowych wejść/wyjść (I/O) - przy różnych napięciach. Oprócz zmniejszenia złożoności gamy rozwiązań mikrokontrolery PIC18-Q24 idealnie sprawdzają się jako układy do zarządzania systemami. Z pewnością występuje w nich bootloader dla aplikacji, które wymagają bezpiecznego sposobu aktualizacji oprogramowania układowego.

Logo firmy Microchip Technology

Jak wyjaśnia wiceprezes ds. korporacyjnych, w dziale mikrokontrolerów ośmiobitowych firmy Microchip Technology, Greg Robinson:

"Bezpieczeństwo systemu jest ważne tak samo jak jego najsłabsze ogniwo. Każdy element, w praktyce dający się skonfigurować, może być podatny na ataki i dlatego konieczne jest pełne, wręcz całościowe, wdrożenie ulepszonych funkcji ochrony, ażeby zapobiec włamaniom. Seria mikrokontrolerów PIC18-Q24 powstała z myślą o zaawansowanych zabezpieczeniach, żeby w całości pomóc klientom w walce z zagrożeniami."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Pan Greg Robinson - wiceprezes ds. korporacyjnych w dziale mikrokontrolerów ośmiobitowych
firmy Microchip Technology
Wideo
Firma: Microchip Technology
Tematyka materiału: Greg Robinson, Microchip Technology, MVIO, PIC18-Q24, PDID, Programming and Debugging Interface Disable
AUTOR
Źródło
microchip.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"