Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

W ofercie TME pojawiły się diody LED produkcji QT-Brightek

Article Image
QT-Brightek jest amerykańską firmą z siedzibą w San Francisco, która oferuje znaczny wybór elementów optoelektronicznych, w tym niedużych podzespołów SMD - np. diod LED stosowanych w urządzeniach konsumenckich, przemysłowych, medycznych oraz sprzęcie AGD. Jej produkty projektowane są z myślą o zaspokajaniu wysokich potrzeb klientów z całego świata, a najbardziej popularnymi z tych produktów są wspomniane przed chwilą diody, które od teraz można zamawiać bezpośrednio z magazynów TME.

Wszystkie produkty QT-Brightek, które są widoczne w ofercie TME, stanowią elementy SMD i występują w obudowach od 0402 do 1208, albo w formacie PLCC2. Należą do nich diody LED zarówno o wąskim kącie świecenia (np. 15°), jak również o szerokim kącie widzenia (np. 150°), z soczewkami płaskimi, przezroczystymi lub dyfuzyjnymi. Są to podzespoły charakteryzujące się napięciem przewodzenia 1,6-3,7 V (w zależności od modelu), których prąd roboczy wynosi 20 mA. Dostępne w ofercie TME diody LED od QT-Brightek emitują światło barwy np. zielonej, czerwonej, niebieskiej, pomarańczowej i żółtej. Zasadniczo diody te dzielną się na 3 grupy:

  • kolorowe diody LED SMD - stosowane jako kontrolki w prostych interfejsach lub w celu podświetlania przycisków i paneli,
  • miniaturowe białe diody LED - stosowane w panelach i taśmach oświetleniowych,
  • białe diody LED w obudowach PLCC2, które można używać do oświetlania niewielkich, ciasnych przestrzeni - używane w latarkach, oświetleniu punktowym, itd.

Katalog TME z diodami LED firmy QT-Brightek jest dostępny tutaj.

Wideo
Firma: Transfer Multisort Elektronik (TME)
Tematyka materiału: PLCC2, soczewki, sztuczne źródła światła, QT-Brightek, Transfer Multisort Elektronik, TME
AUTOR
Źródło
tme.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"