Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

100 tysięcy lamp LED od firmy TAURON - najwięcej w kraju

Article Image
Firma TAURON przyspieszyła prace modernizacyjne sieci oświetlenia drogowego, gdy mowa o południu Polski. W poprzednim roku firma zainstalowała ok. 33 tysiące opraw. Są to oprawy LED zastępujące energochłonne lampy sodowe.

W 2022 roku całościowe modernizacje oświetlenia drogowego firma TAURON wykonała np. w gminach: Ogrodzieniec, Stryszów, Przeciszów, Olsztyn, Pietrowice Wielkie i Murów, jak także: Kuźnia Raciborska, Świerklany i Żurawina. Oszczędności z tytułu oświetlenia LED są większe dzięki zastosowaniu redukcji mocy opraw. Takie rozwiązanie pozwala optymalizuje działanie i trwałość sieci oświetleniowej, redukując poziomy światła, a tym samym pobór prądu - choćby w godzinach nocnych. Firma TAURON jest właścicielem 700 tysięcy punktów świetlnych - np. w województwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim.

Logo firmy TAURON

Jak wyjaśnia prezes firmy TAURON, Paweł Szczeszek:

"Obsługiwana przez TAURON sieć oświetleniowa, na koniec 2022 roku, liczyła już niemal: 100 tysięcy opraw LED. Ta technologia pozwala na znaczną redukcję zapotrzebowania na energię elektryczną, w porównaniu ze zwykłym oświetleniem sodowym. Mamy świadomości wyzwań, z którymi samorządy musiały się zmierzyć w 2022 roku. Kryzys energetyczny, najazdy Rosji w teren Ukrainy, a także reperkusje związane z sytuacją pandemiczną zmotywowały nas, ażeby, szybko, poszukiwać rozwiązań, które pomogłyby samorządom przetrwać ten trudny okres. To stąd w ubiegłym roku zintensyfikowaliśmy proces inwestycyjny w obszarze oświetlenia (...)."

Więcej informacji pod adresem: media.tauron.pl

Pan Paweł Szczeszek - prezes firmy TAURON
Wideo
Firma: TAURON
Tematyka materiału: energia elektryczna, oprawy LED, oświetlenie, Paweł Szczeszek, Polska, TAURON
AUTOR
Źródło
media.tauron.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"