Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Rozszerzona oferta diod LED z serii LUXEON HL2X firmy Lumileds

Article Image
Wprowadzone zostały nowe podzespoły o światłości powyżej 340 lm i temperaturach barwowych 1800-6500 K. Jest to gwarantowane przy 3 współczynnikach CRI: 70, 80 i 90. Opisane tymi wartościami diody LUXEON HL2X umożliwiają oświetlanie obiektów architektonicznych.

Wytwarzane przez diody LED z serii LUXEON HL2X strumienie światła są jednolitej barwy. Ich poziomy, po 17 tysiącach ciągłej pracy, sięgają ponad 99%. W przypadku prądu przewodzenia 1,4 A jest to 98%, po 11 tysiącach godzin. Przesunięcie barwowe w diodach LED serii: LUXEON HL2X nie przekracza liczby: 0,002 - jest to lepiej niżli wymaga standard DLC 5.2 (jest to 0,007 dla aplikacji użytku zewnętrznego bądź 0,004 dla aplikacji użytku wewnętrznego). W sytuacji zastosowań w pochodniach, diody serii LUXEON HL2X oferują optymalną jasność światła. Jak wyjaśnia menadżer produktu w firmie Lumileds, Alvin Yeoh:

"Inżynierowie polegają na minimach przy określaniu liczby potrzebnych emiterów światła (...). Z naszymi diodami LED jest to łatwe zadanie (...). Usprawniamy tworzenie wydajnych, a także rentownych systemów oświetlenia. Będąca znakiem rozpoznawczym diod z rodziny LUXEON HL2X spójność światła jest teraz osiągalna w jeszcze większym stopniu niż wcześniej (...)."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Pan Alvin Yeoh - menadżer produktu w firmie Lumileds
Wideo
Firma: Lumileds
Tematyka materiału: CRI, diody elektroluminescencyjne, Lumileds, LUXEON, LUXEON HL2X, temperatura barwowa
AUTOR
Źródło
lumileds.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"