Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Niebieskie diody laserowe firmy ams OSRAM dla rozwiązań Convergent Photonics

Article Image
Jak informuje ams OSRAM, włoski producent modułów laserowych zwany Convergent Photonics produkuje rozwiązania, które integrują niebieskie diody laserowe o długości fali 445 nm. Twórcą tych diod jest firma ams OSRAM. Są to wysokiej klasy podzespoły o konstrukcji CoS (ang. Chip-on-Submount). Każda taka dioda może wspaniale działać w trudnym środowisku. Wszystko to przy ich małych rozmiarach, np. 1×1,3×0,2 mm dla diody PLPCOS 450D czy 4×3×0,3 mm dla diody PLPCOS 450E (każda o mocy 5 W).

Używane przez Convergent Photonics diody znalazły zastosowanie m.in. w wieloemiterowych modułach z mikrooptycznymi soczewkami. Dzięki tym soczewkom, mrowie diod laserowych z firmy ams OSRAM może zostać bezpośrednio dołączonych do jednego światłowodu. Oznacza to precyzyjną kontrolę nad wiązkami lasera w modułach od Convergent Photonics. Wszystkie z tych modułów oferują skalowanie mocy. Są to rozwiązania np. dla spawarek, przemysłu, czy aplikacji medycznych. W ostatnim przypadku diody laserowe ams OSRAM stanowią dogodne źródło wiązek do cięcia m.in. dla chirurgów. Obudowa tych diod jest w pełni zoptymalizowana pod kątem termicznym.

Logo firmy ams OSRAM

Jak wyjaśnia dyrektor ds. diod laserowych w firmie Convergent Photonics, Roberto Paoletti:

"Stosowane dotychczas obudowy diod laserowych powaznie ograniczały zastosowania tych diod (...). Dzięki opracowaniu obudowy CoS, problem ten nie istnieje. Mamy teraz podzespoły, które mogą być stosowane w rozwiązaniach wysokich mocy (...). Odpowiada to oczekiwanym przez nas rozmiarom, wadze oraz charakterystyce mocy diod, w widzialnym i podczerwonym zakresie widma promieniowania elektromagnetycznego."

Więcej informacji pod adresem: ams-osram.com

Firma: ams OSRAM
Tematyka materiału: ams OSRAM, Chip-on-Submount, Convergent Photonics, CoS, diody laserowe, niebieski laser
AUTOR
Źródło
ams-osram.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"