Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Najnowszy MacBook Air z wyświetlaczem Liquid Retina o przekątnej 15,3 cala

Article Image
Dnia 14 czerwca 2023 roku firma Apple zaczęła sprzedawać najnowszą wersję laptopa MacBook Air. Zastosowano w nim ośmiordzeniowy układ scalony M2 i baterię, która, w praktyce, wystarcza na 18 godzin stałej pracy. Jest to obecnie najsmuklejszy w świecie piętnastocalowy laptop bez wentylatorów, którego praca jest bezszelestna.

W najnowszym MacBooku Air występuje przebudowany system 6 głośników, który wspiera w całości technologię dźwięku przestrzennego. Przewidziano m.in. kamerę FaceTime HD 1080p obok ładowania MagSafe i dogodnego w obsłudze systemu operacyjnego macOS. Kolorami w jakich można nabyć MakBooka Air są: srebrny, północy, księżycowej poświaty albo gwiezdnej szarości. Dostępny jest równoważny model laptopa z wyświetlaczem o przekątnej 13". Dzięki jasności 500 nitów i możliwości prezentacji niemal 1 miliarda kolorów na wyświetlaczu Liquid Retina, każdy obraz zachwyca bogactwem szczegółów, a teksty są dość wyraźne. Najnowszy MacBook Air charakteryzuje mała grubość, co czyni go najsmuklejszym laptopem na świecie. Waży on 1,51 kg, zatem jest niezwykle poręczny oraz prosty do przenoszenia. Jest to osiągane przy 2 portach Thunderbolt - do dołączania akcesoriów oraz monitora, a także przy gnieździe słuchawkowym 3,5 mm.

Najnowszy laptop MacBook Air

Dysponując 24 GB pamięci RAM o przepustowości do 100 GB/s, układ scalony M2 doskonale sobie radzi z: wielozadaniowością czy złożonymi zadaniami. Ma to miejsce m.in. przy układzie graficznym o 10 rdzeniach i szesnastordzeniowym systemie Neural Engine. Niezwykle wierny w działaniu układ 3 mikrofonów, który wykorzystuje unikatowe algorytmy formowania wiązki akustycznej, sprawia, że w trakcie wideorozmowy użytkownik jest głośno i wyraźnie słyszany. Bez względu na okoliczności, MacBook Air zapewnia najwyższy komfort pracy, począwszy od osób wymieniających sprzęty na nowsze. Dla każdego studenta obowiązuje duża zniżka przy zakupie MacBooka Air.

Więcej informacji pod adresami: link 1, link 2 i link 3

Galeria
Wideo
Firma: Apple
Tematyka materiału: Apple, FaceTime HD, laptopy, Liquid Retina, MacBook Air, macOS
AUTOR
Źródło
apple.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"