Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Uniwersalne moduły GSM/GPRS firmy Simcom

Article Image
Oferowane od niedawna przez firmę Simcom czterozakresowe moduły 2G z serii SIM800C są jednymi z najmniejszych rozwiązań tego typu. Niewielka obudowa (15,7 mm × 17,6 mm) wykonana została w technologii LCC – krawędzie wyposażono w pola lutownicze pozwalające na łatwe mocowanie i podłączenie do płytki PCB finalnego urządzenia.

Wygląd jednego z modułów (SIM800C24-BT) z tej serii przedstawia Ilustracja główna.
 
Co ciekawe, producent przygotował też płytkę ewaluacyjno-aplikacyjno-interfejsową dla tej rodziny. Nie wymaga lutowania w ogóle (poza wlutowaniem wybranego modułu z przyjaznym złączem LCC), a wszystkie potrzebne sygnały są wyprowadzone na złączu USB oraz podwójnej listwie goldpinów.

Wszystkie moduły mogą pracować w dowolnym z czterech typowych zakresów częstotliwości. Dla częstotliwości 850 MHz i 900 MHz pracują z mocą 1 W, a dla 1800 MHz i 1900 MHz jest to moc 2 W. Zależnie od modelu posiadają zintegrowaną komunikację Bluetooth. 

Moduły mogą służyć zarówno do dwukierunkowej transmisji danych jak i przekazu audio (wbudowany dwukierunkowy tor audio). W każdym modelu mamy do dyspozycji przynajmniej dwa piny GPIO i jednokanałowy przetwornik ADC do wykorzystania. Dalszym ułatwieniem są zaimplementowane protokoły sieciowe TCP, UDP, HTTP, FTP, POP3, SMTP, PPP oraz funkcje DTMF, MUX. Komunikacja z systemem sterującym odbywa się przy pomocy dobrze znanych i opisanych interfejsów UART/USB. 

Wszystkie modele tej serii mogą pracować w temperaturach od -40°C do 85°C, więc sprawdzą się w dowolnych zastosowaniach wewnętrznych, jak i zewnętrznych na przykład przy zdalnym monitoringu lub pomiarze. Moduły posiadają certyfikaty między innymi RoHS, REACH, Deutsche Telekom, China Unicom, szczegóły ułatwiające porównanie modeli zawiera karta katalogowa.

DATA SHEET
Do pobrania
Download icon Karta katalogowa modułów Simcom
Firma:
Tematyka materiału: Bluetooth, moduł GPS, GPRS, SIM800C, 1800 MHz, 1900 MHz, TCP, UDP, HTTP, FTP, POP3, SMTP, PPP, DTMF, MUX, UART, USB, RoHS, REACH, Deutsche Telekom, China Unicom
AUTOR
Źródło
www.tme.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"