Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Adaptery firmy Per.Pic. do podłączenia kamery cofania

Article Image
W ofercie włoskiej firmy Per.Pic. pojawiły się interesujące zestawy interfejsowe, które pozwalają w sposób nieinwazyjny połączyć kamerę cofania z niefabrycznym radiem samochodowym.

Współcześnie coraz częściej nowe samochody fabrycznie wyposażane są w kamerę cofania, która przekazuje kierowcy obraz tego co znajduje się za samochodem. Rozwiązanie to zdecydowanie podnosi komfort zarówno kierowcy przy parkowaniu i wszelkich manewrach "tyłem" oraz poziom bezpieczeństwa pojazdu jak i jego otoczenia. W USA od 02.05.2018 wszystkie nowe samochody muszą być wyposażone w kamerę cofania i wyświetlacz pracujący w czasie rzeczywistym. Naturalnym, najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest wykorzystanie wyświetlacza radia, co pozwala nie "zagracać" przestrzeni w kabinie. Jeżeli jednak fabryczne radio nie spełnia audiofilskich oczekiwań właściciela, to decyduje się on na zakup tzw. radia "aftermarketowego", czyli niefabrycznego. 

Po wymianie radia, gdy mamy już zamontowaną oryginalną kamerę cofania i nie chcemy jej wymieniać na zgodną z radiem niefabrycznym powstaje problem jej podłączenia, wynikający z braku unifikacji interfejsów kamera <- > radio pomiędzy różnymi producentami samochodów. Rozwiązaniem tego problemu są dedykowane do różnych modeli samochodów adaptery firmy Per.Pic. Pozwalają one bez żadnych przeróbek podłączyć oryginalną, „markową” kamerę cofania do niefabrycznego radia. Przykładowy zestaw dla samochodu Dacia (modele Dacia Duster 2015 i młodsze, Dacia Logan 2015 i młodsze, Dacia Sandero 2015 i młodsze) przedstawia fotografia otwierająca artykuł. 

Zdjęcie potwierdza deklarację producenta, iż wszystkie adaptery działają na zasadzie Plug&Play – tj. posiadają komplet złączy przystosowanych do rozwiązań stosowanych przez danego producenta samochodów i ich montaż nie będzie problemem.

Producent oferuje interfejsy do popularnych modeli samochodów marek: Dacia, Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Nissan, SsangYong, Subaru, Suzuki. Lista modeli przedstawiona jest na stronie: aftermarket.perpic.eu. Pełem asortyment interfejsów Per.Pic  posiada w ofercie firma TME

Firma:
Tematyka materiału: C2301-CAM, adapter kamery samochodowej, Per.Pic
AUTOR
Źródło
www.tme.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"