Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

RAA271082: najnowszy układ PMIC firmy Renesas Electronics powstały dla kamer w pojazdach

Article Image
Do oferty firmy Renesas Electronics dodano układ PMIC o oznaczeniu RAA271082. Układ ten stanowią 3 przetwornice DC/DC typu buck, stabilizator LDO i 4 monitory napięcia. Do komunikacji z otoczeniem układ wykorzystuje interfejs I2C. Zgodność układu RAA271082 ze standardami: ASIL B i AEC-Q100 jest gwarantowana.

Współpracujący mikrokontrolerami w pojazdach układ RAA271082 usprawnia projektowanie zasilania dla aplikacji kamer samochodowych. Aplikacjami tymi są w szczególności systemy: surround view/satellite, rearview, driver monitor i e-mirror. Nowy układ obsługuje technologię Automotive High-Definition Link (AHL) firmy Renesas Electronics. Układ RAA271082 zezwala na zasilanie z baterii. Przewidziano w nim m.in.: zarządzalne wyprowadzenie I/O, dedykowany wskaźnik błędu i zintegrowany autotest przy włączaniu zasilania. Dostępna jest pamięć One-Time-Programmable (OTP) oraz takie opcje jak: sekwencjonowanie zasilania, wybór napięcia wyjściowego czy progi OV/UV. Przetwornice układu RAA271082 mogą pracować w skrajnych warunkach. Sprawność tych przetwornic jest duża. Jest to zasługa wewnętrznej kompensacji w układzie. Układ jest dostępny w obudowie SCQFN o wymiarach 4×4 mm. Jego temperatura pracy wynosi od -40 do 125°C.

Logo firmy Renesas Electronics

Jak wyjaśnia wiceprezes działu "Automotive Analog Power and Video Business Division" w firmie Renesas Electronics, Niall Lyne:

"Obecnie kamery stanowią nieodzowny element wyposażenia w nowych pojazdach. Nasz układ oferuje funkcje, których potrzebują kierowcy (...). Jest to nieprzeciętne uzupełnienie technologii AHL, którą uznano za jedno z najbardziej innowacyjnych zastosowań widzenia komputerowego."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2 oraz na dokumentacji pod zdjęciem.

Pan Niall Lyne - wiceprezes działu "Automotive Analog Power and Video Business Division"
w firmie Renesas Electronics
DATA SHEET
Wideo
Do pobrania
Download icon Dokumentacja RAA271082
Firma: Renesas Electronics
Tematyka materiału: Automotive High-Definition Link, kamery samochodowe, Niall Lyne, PMIC, RAA271082, Renesas Electronics,
AUTOR
Źródło
renesas.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"