Router Archer BE220 firmy TP-Link wspierający standard Wi-Fi 7
Gwarantowana jest imponująca prędkość transmisji danych aż do 3600 Mb/s - w paśmie 2,4 GHz sięga ona 688 Mb/s, natomiast w paśmie 5 GHz jest to z kolei 2882 Mb/s. W ten sposób router Archer BE220 radzi sobie wprost nawet z intensywnym objętościowo streamingiem w jakości 4K, pobieraniem szeregu danych i rozrywką w wirtualnej rzeczywistości, gwarantując właściwe działanie - i to bez większych opóźnień. Jest to widoczne szczególnie w przypadku zatłoczonych środowisk bezprzewodowych, w których ruch sieciowy staje się dosyć należyty. Nawet w najbardziej obciążonych sieciach zachowana jest z łatwością stabilność połączenia, bowiem zastosowania mają różne, użyteczne technologie, w tym: Multi-Link Operation (MLO) czy OFDMA. W celu zachowania doskonałego zasięgu transmisji, stosowane są 4 precyzyjnie rozmieszczone anteny zewnętrzne - wspierane przez nieocenioną technologię Beamforming, która koncentruje sygnał tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Za sprawą funkcji EasyMesh można bez trudu rozbudowywać sieci Wi-Fi o następne urządzenia, likwidując w ten sposób wszystkie martwe strefy. Prezentowany router posiada uwzględniony gigabitowy port WAN z 4 gigabitowymi portami LAN, które umożliwiają budowę wydajnych sieci przewodowych. Jest to osiągane przy platformie bezpieczeństwa TP-Link HomeShield, z zaawansowaną kontrolą rodzicielską, a także zabezpieczeniem WPA3, zapewniająca nieocenioną ochronę sieci przed zagrożeniami. Oferowany jest przy tym kompaktowy, nowoczesny design urządzenia, który w dogodny sposób wpisuje się w stylistykę współczesnych wnętrz, a prosta konfiguracja przez aplikację mobilną sprawia, że instalacja i zarządzanie routerem są intuicyjnie szybkie. Jedyne co trzeba zrobić, to: podłączyć router Archer BE220 do modemu, pobrać stosowną aplikację i postępować dalej zgodnie z instrukcjami. Tylko tyle starczy, by móc się cieszyć niezawodnym połączeniem w domu i mieć tym sposobem zapewnioną rozrywkę, jak też i inne usługi, które są nieodzowne, a bez których mało kto wyobraża sobie życie we współczesnych czasach.
Mikrofon bezprzewodowy Hopper produkcji NATEC
Idealny do rejestrowania relacji, wywiadów i materiałów na media społecznościowe w sposób zdecydowanie prostszy, a także bardziej niezawodny niż miało to miejsce dotychczas. Jest to z pewnością oryginalny, kompaktowych wymiarów produkt, który wyznacza nowe standardy w dziedzinie mikrofonów, wyposażony w zaawansowany system redukcji szumów (ENC), przy udziale którego eliminowane są skutecznie niepożądane dźwięki z otoczenia, zapewniając w ten sposób wyborną jakość audio niezależnie od tego, gdzie mikrofon Hopper jest stosowany. W ramach mikrofonu Hopper każdy rejestrowany dźwięk transmitowany jest bezprzewodowo w paśmie 2,4 GHz - na dystansie do ok. 30 m, dzięki czemu jego użytkownik może cieszyć się zupełną swobodą ruchów. Jest to możliwość tym prostsza do spełnienia, że zastosowana jest bateria o pojemności 40 mAh, która pozwala na nieprzerwane nagrywanie do 4 godzin, a etui ładujące (200 mAh) umożliwia szybkie i wygodne doładowanie mikrofonu w razie potrzeby. W oparciu o dedykowane złącze, można ładować smartfon bez przerywania nagrywania - jest to idealne rozwiązanie szczególne podczas intensywnych sesji wideo. Dostępne są różne wersje mikrofonu Hopper, w tym modele z jednym lub dwoma mikrofonami oraz z nadajnikami USB-C lub Lightning, co czyni go uniwersalnym narzędziem zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych twórców.
Podręczny reflektometr światłowodowy FiberXpert OTDR 5000
Jako przyrząd wielofunkcyjny służy idealnie jednomodowym włóknom (1310/1550 nm), jak też z łatwością nadaje się do obsługi światłowodów wielomodowych, zapewniając idealny zakres dynamiczny razem z tzw. martwą strefą zdarzeń o długości nie wyższej od 80 cm. Wszystkie krótkie łącza z niespotykaną precyzją mogą być weryfikowane w aspekcie usterek mających duży wpływ na realizację wymiany danych po włóknach światłowodowych. Gwarantowane są w pełni obiektywne pomiary tłumienia w tych łączach, jak również bez trudu można określić moce wyjściowe aktywnych elementów sieci, jeżeli w użyciu jest wbudowany analizator, przy zachowaniu wielu standardów technicznych, z którymi reflektometr FiberXpert OTDR 5000 zawsze jest za pan brat. W przypadku automatycznej analizy "pass/fail" zasadniczego w niej znaczenia nabierają wszystkie limity, co są podane w standardach TIA/IEC. Wystarczy tylko jedno naciśnięcie przycisku, aby z jednej strony w sposób niezawodny wykonywać pomiary tłumienia w łączach, a z drugiej strony, aby móc sprawdzać końce światłowodów przy użyciu mikroskopu, który można dopiąć do reflektometru poprzez gniazdo USB. Wszystkie włókna startowe można z łatwością nawinąć na opcjonalne "Launch Cords", aby potem każde z nich rozwinąć i ponownie zwinąć (w razie potrzeby), przy czym sam światłowód zostaje należycie zabezpieczony, a dodatkowo w wariantach PRO zwijanie odbywa się automatycznie.
Najważniejsze cechy:
- Tabelaryczna lista zdarzeń odsyłaczy - łącznie z ich oceną
- Graficzna prezentacja krzywej odbicia
- Automatyczna analiza wyników pomiarów "pass/fail"
- Automatyczna identyfikacja makrozgięć
- Zintegrowany analizator tłumienia
- Profesjonalne protokoły pomiarowe - dzięki oprogramowaniu ewaluacyjnemu eXport
- Czytelny, kolorowy wyświetlacz dotykowy
- Opcjonalny mikroskop - razem z adapterem do określonych złączy światłowodowych
Kompaktowe zabezpieczenie przeciwprzepięciowe PV Inline
Nadaje się do użycia przede wszystkim w dachowych instalacjach fotowoltaicznych. Oferuje w praktyce niesłychaną oszczędność miejsca w trudno osiągalnych przestrzeniach, a oprócz tego, co znamienne, tworzy bezpieczne połączenie uziemiające, w sytuacji kiedy to następują przepięcia i może znajdować się w kanałach kablowych, albo może zostać zainstalowane pod modułami PV, które mają być chronione, a które bez trudu są do nabycia w sprzedaży. Dzięki niespełna jednej czwartej wielkości - w stosunku do pozostałych rozwiązań, zabezpieczenie PV Inline jest proste do utrzymania jedną ręką w czasie instalacji. Mieści się ono dogodnie w każdym nietypowym miejscu, m.in. w kanałach kablowych o standardowych wymiarach: 6x4 cm. Przy pomocy oryginalnych akcesoriów może zostać ulokowane także między 2 kanałami kablowymi. Ze względu na własne, wysoce kompaktowe gabaryty, zabezpieczenie PV Inline można prosto przymocować do konstrukcji montażowej systemu fotowoltaicznego z użyciem opasek kablowych, uodpornionych na promieniowanie UV. Jest to korzystne np. w przypadku rozległych systemów o odległości pomiędzy falownikiem i modułami PV, która sięga minimum 10 m, a za sprawą złączy Stäubli MC4 obudowa PV Inline nie musi być otwierana w trakcie okablowania oraz można natychmiast ustanawiać połączenia uziemiające przy użyciu szyny wyrównawczej o 3 przyłączach śrubowych.
Nowoczesny rozłącznik izolacyjny Blue Switch
Jest to oryginalne rozwiązanie dla sektora energetycznego. Jego ekologiczne i ekonomiczne zalety sprawiają, że stanowi nieocenioną alternatywę dla zwykłych rozdzielnic z gazem SF6. Dzięki nadzwyczaj innowacyjnej technologii Blue GIS, możliwa staje się transformacja sieci elektroenergetycznych w stronę zrównoważonego rozwoju.
Najważniejsze cechy:
- Gaszenie łuku elektrycznego w komorze próżniowej - dużo wyższe bezpieczeństwo w połączeniu z żywotnością rozwiązania
- Kompaktowa konstrukcja - szybka oraz prosta wymiana zwykłych rozdzielnic z gazem SF6, bez konieczności modernizacji podstacji
- Trójpozycyjny mechanizm pracy:
- Załączenie (ON)- rozwiązanie przewodzi prąd
- Rozłączenie (OFF)- całkowite odcięcie toru prądowego
- Uziemienie- w celu zapewnienia należytego bezpieczeństwa prac serwisowych
Korzyści wynikające ze stosowania rozłącznika Blue Switch:
- Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych - gaz SF6 jest przeszło 23 500 razy bardziej szkodliwy dla klimatu niż CO2
- Niskie koszty eksploatacji - brak potrzeby stosowania kosztownych procedur utylizacji gazu SF6
- Dogodna integracja z wieloma typami instalacjami - wymiary rozłącznika są w całości, ponad wszelką wątpliwość zgodne ze standardowymi rozdzielnicami SN
- Dłuższa żywotność - komora próżniowa zwiększa trwałość elementów łączeniowych
Klimatyzator punktowy Airrex HSC-1370
Opracowany z myślą o szybkim, precyzyjnym chłodzeniu. Dzięki dość mocnemu przepływowi powietrza, wyposażony w wymiennik ciepła klimatyzator Airrex HSC-1370 generuje z wysoką łatwością strumienie chłodnego powietrza, w czym dopomaga chociażby regulowany wąż, co przewidziano do kierowania tych strumieni zwłaszcza w miejsca, które uchodzą za krytyczne. Sprawdzający się m.in. w różnych fabrykach klimatyzator punktowy Airrex HSC-1370 działa niezawodnie do wartości temperatury 45°C, skutecznie ochładzając w nich powietrze o około 10 °C jako prosty w użyciu produkt, który charakteryzuje się nieocenionymi możliwościami.
Najważniejsze cechy:
- Wydajność chłodzenia 13 600 BTU/h (ok. 4 kW)
- Efektywne chłodzenie punktowe z regulowanym wylotem powietrza
- Przystosowany do wymagających środowisk pracy
- Przeznaczony do zastosowań profesjonalnych
- Łatwe przenosiny: Nie wymaga stałej instalacji, elastyczny w użyciu
- Doskonały do krótkoterminowych i elastycznych potrzeb chłodniczych
Niepozorna podstawówka z wysokiej klasy zasilaniem
W znajdującej się w Lusówku szkole, na powierzchni około 5300 m2, znajduje się niemal 200 pomieszczeń. W każdym z nich zainstalowane są minimum 2 aparaty od firmy ABB chroniące instalację w przypadku pojawienia się łuku elektrycznego. Zwarcie łukowe to w rzeczy samej najpoważniejsza z usterek w układzie zasilania i jedna z przyczyn pożarów w budynkach. Do takiego zwarcia może dojść przez uszkodzenia mechaniczne, czy zanieczyszczenia instalacji. Znajdujące się w szkolnych pomieszczeniach urządzenia do detekcji zwarć łukowych (AFDD) S-ARC1 posiadają m.in. układ elektroniczny, który wykrywa iskrzenie. Może do niego dojść na luźnych stykach i połączeniach - np. w miejscu nagromadzenia szeregu rozgałęziaczy, albo w miejscach przytrzaśniętych przez meble lub drzwi. Natychmiast po wykryciu iskrzenia aparat wyłącza obwód elektryczny. nie pozwalając, by zwarcie przerodziło się w pożar. Co najmniej 2 obwody elektryczne w każdym pomieszczeniu dają pole manewru podczas serwisowania lub remontów, ale także ułatwiają codzienną pracę nauczycielom i uczniom. Sercem instalacji są rozdzielnice w obudowie TwinLine, które odpowiadają za niezawodną dystrybucję energii do wszystkich pomieszczeń w szkole. W rozdzielnicy głównej działa analizator, który monitoruje parametry układu zasilania w instalacji elektrycznej. W przypadku jakichkolwiek problemów, system informuje użytkownika o nieprawidłowościach, żeby zasilanie zostało zachowane, i to bez względu na sytuację.
Zobacz również:
- Czterocyfrowy licznik impulsów KL207
- Czujnik radarowy Micropilot FMR20B do podstawowych aplikacji pomiarowych poziomu
- Najnowsza generacja widełkowych barier świetlnych z serii BGL
- Oferta poliamidowych opasek zaciskowych TIE10 w katalogu TME
- Obudowy metalowe RH do rozmaitych zastosowań w przemyśle
- Okrągłe siłowniki pneumatyczne z serii PSOM
- Radiomodem RMP-104
- Zaawansowana kamera TNO-A26081 o rozdzielczości obrazu 26 Mpx
Dowiedz się więcej na temat:
ABB, AVT Korporacja, BALLUFF, Lamel, Endress+Hauser, Hanwha Vision, Mikronika, NATEC, Nord Elektronik Kaźmierczak, PS Automatyka, Rex Nordic, Siemens, Softing IT Networks, TIE10, TP-Link, Transfer Multisort Elektronik (TME), Weidmüller