Stereofoniczne radio kuchenne Regent Cucina 200
Stereofoniczne radio kuchenne Regent Cucina 200 odznacza się właściwą jakością dźwięku, dzięki 2 głośnikom o mocy 6 W każdy. Przebywając w kuchni, można bez kłopotów posłuchać ulubionej muzyki lub audycji radiowych tak, jak powinny być słuchane: z pełną głębią basów i dostateczną czystością sopranów, jak również w głośności, która jest, w praktyce, najlepsza dla użytkownika. W każdej chwili można też dołączyć swój telefon, czy inne urządzenie, przez Bluetooth i streamować ulubioną muzykę z serwisów multimedialnych, które są w internecie. Wszystkie kluczowe informacje, w tym: aktualna godzina, czas odliczany przez zintegrowany timer, a nawet okładki odtwarzanych utworów (jeśli stacja radiowa taką funkcję obsługuje) są prezentowane na dużym, kolorym wyświetlaczu, a dzięki wbudowanej lampce LED każdy blat w kuchni jest należycie oświetlany - nie ma potrzeby załączania pozostałego tam oświetlenia szczególnie w trakcie przyrządzania przekąsek. Miejscem, z którego wydobywają się dźwięki jest spód urządzenia, który obejmuje przytoczoną przed chwilą lampkę. Gwarantowany jest w pełni wygodny dostęp do najważniejszych funkcji Regent Cucina 200 za sprawą zwartej, a do tego wytrzymałej mechanicznie bryły rozwiązania. Jego montaż pod szafką jest bardzo łatwy, tym bardziej, że przewidziany został specjalny zestaw, który jest dostarczany z radiem.
Specyfikacja techniczna Regent Cucina 200:
- Cechy szczególne:
- Stereofoniczny odbiornik radiowy FM/DAB/DAB+
- Strumieniowe przesyłanie muzyki przez Bluetooth
- Kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 2,8"
- Moc wyjściowa głośników: 6 W
- Wbudowana lampa kuchenna LED o mocy 2 W
- Uchwyt do montażu pod szafką (w zestawie)
- Pilot zdalnego sterowania - o zasięgu działania 5 m, zasilany 2 bateriami AAA
- Napięcie zasilania: 100-240 V (50/60 Hz)
- Pobór mocy:
- W trakcie działania: do 18 W
- W trybie gotowości: poniżej 1 W
- Obsługiwane pasma częstotliwości radiowych:
- DAB+: 174,928-239,2 MHz
- FM: 87,5-108 MHz
- Bluetooth: 2,402- 2,48 GHz
- Pamięć stacji:
- DAB+: 30 zaprogramowanych stacji
- FM: 30 zaprogramowanych stacji
- Wyjścia zasilania: 6W + 6W (przy impedancji 4Ω)
- Parametry głośników:
- Średnica: 4,1 cm
- Impedancja: 4Ω
- Typ stożkowy
- Maksymalna moc wypromieniowywana: 5 dBm (EIRP)
- Dopuszczalna wilgotność otoczenia: 40-85%
- Zakres temperatury pracy: 10-40°C
- Wymiary: 29,7×19×7,63 cm
- Waga: 1,39 kg
Elastyczna komórka robotyczna ZiMo
Jeżeli potrzeba odpowiedniego rozwiązania do niedrogiej i nieskomplikowanej automatyzacji procesów dla małych, średnich, a także zmiennych partii produkcyjnych, elastyczna komórka robotyczna ZiMo jest w istocie trafnym wyborem. Ułatwiając pierwsze kroki w automatyzacji, zwłaszcza dzięki intuicyjnej, bezproblemowej obsłudze, prezentowane rozwiązanie zapewnia wsparcie wszędzie tam, gdzie potrzeba pomocy, wliczając w to zadania typu "pick and place" czy szkolenia związane z robotami w przemyśle. Dzięki kompaktowej konstrukcji, elastyczna komórka robotyczna ZiMo może być stosowana w wielu miejscach i nie trzeba jej integrować z liniami produkcyjnymi, co gwarantuje swobodę użytkowania i wszechstronne dopasowanie. Do uruchomienia elastycznej komórki robotycznej ZiMo nie jest wymagana żadna znajomość programowania, jako że przytoczone rozwiązanie można skonfigurować, a później uruchomić z poziomu HMI Zimmer. Zapewniona jest nadzwyczaj łatwa integracja ZiMo z wykonywanymi już procesami, obok pokaźnej oferty akcesoriów, która pozwala dostosować produkt do wielu indywidualnych preferencji.Jest to osiągane przy małym koszcie inwestycji oraz zwiększonej produktywności zarówno w przypadku półautomatycznej współpracy w linii "człowiek-robot", jak i całkowicie zautomatyzowanych procesów produkcyjnych. Zmienna konfiguracja, łącznie z niskimi czasami przezbrojenia, przekłada się wprost na zwiększoną elastyczność procesów. W sytuacji, kiedy następuje zmiana potrzeb, elastyczną komórkę robotyczną ZiMo można bez problemu zmodyfikować, wliczając w to stół roboczy, który sprawia, że jest to rozwiązanie do masy zastosowań: od załadunku i rozładunku maszyn, po montaż i obróbkę złożonych detali.
Do uruchomienia elastycznej komórki robotycznej ZiMo nie jest wymagana znajomość programowania, jako że przytoczone rozwiązanie można skonfigurować, a następnie uruchomić z poziomu HMI Zimmer. Zapewniona jest łatwa integracja ZiMo z realizowanymi już procesami, obok szerokiej gamy akcesoriów, która pozwala dostosować produkt do indywidualnych preferencji. Jest to osiągane przy małym koszcie inwestycji oraz zwiększonej produktywności zarówno w przypadku półautomatycznej współpracy w linii "człowiek-robot", jak i całkowicie zautomatyzowanych procesów produkcji. Zmienna konfiguracja, wraz z niskimi czasami przezbrojenia, przekłada się wprost na zwiększoną elastyczność procesów. W sytuacji, kiedy następuje zmiana potrzeb, elastyczną komórkę robotyczną ZiMo można bez większego problemu zmodyfikować, wliczając w to stół roboczy, który sprawia, że jest to rozwiązanie do masy zastosowań: od załadunków i rozładunków maszyn, po montaż i obróbkę skomplikowanych detali.
Najważniejsze zalety:
- Wsparcie pracowników w monotonnych i czasochłonnych czynnościach
- Wysoka precyzja i powtarzalność
- Elastyczna konfiguracja stołu roboczego
- Kompaktowe rozmiary
- Wszechstronność zastosowań
- Bezawaryjne działanie przez całą dobę
Najmniejsza na rynku przetwornica DC/DC firmy Vishay Intertechnology o symbolu SiC931
Na wejście przetwornicy SiC931 należy podawać napięcie: 4,5-18 V w celu zyskania napięcia wyjściowego, dobieralnego w przedziale wartości: 0,6-5,5 V. Ten korzystający z tranzystorów mocy MOSFET podzespół przeznaczony jest dla zastosowań związanych przede wszystkim z telekomunikacją oraz przemysłem, mając do zaoferowania 4 częstotliwości przełączania: 600 kHz, 1 MHz, 1,5 MHz i 2 MHz, możliwe do dobierania przez użytkowników. Zapewniony jest też stabilny prąd wyjściowy 20 A - przy sprawności konwersji: 95% i wymiarach: 10,6×6,5×3 mm, którymi się wyróżnia opisywane rozwiązanie będące w rzeczy samej przetwornicą typu buck. Zasadniczymi cechami, którymi wyróżnia się przetwornica SiC931 są: właściwa kompensacja tętnień w napięciu wyjściowym i niskie pojemności. W trakcie działania opisywany element w sposób nieprzerwany dostarcza zasilanie różnym, kluczowym podzespołom, dbając przy tym, aby pobierana przez siebie moc była jak najniższa, czyli jest to rozwiązanie energooszczędne, które nie uszkadza tego, co jest do niego podpięte. W szczególności niskie obciążenia są tym, czego potrzebuje przetwornica SiC931 do działania, a uwzględnione w niej zabezpieczenia to: przeciwprzepięciowe, nadprądowe, przecizwarciowe i termiczne. Warty uwagi jest unikatowy, wbudowany program pozwalający na łagodny rozruch rozwiązania po tym, gdy dołączy się do niego zasilanie. Zastosowuje się go obok blokady UVLO odłączającej prąd w przypadku, kiedy napięcie zasilania jest niższe od zadanej wartości progowej - wszystko to w ramach obudowy PowerPak MLP60-A6C, w której przetwornica SiC931 jest schowana, a która jest beznóżkowa i nadaje się wprost do lutowania dedykowanego elementom SMD.
Dwuportowy moduł routera 705041
Ten ważny komponent systemu automatyki JUMO variTRON montowany jest na jednej szynie DIN z jednostką centralną wspomnianego systemu. W oparciu o 2 porty Ethernet na przodzie, zapewniana jest stabilna łączność z otoczeniem, a dla potrzeb serwisowych wnętrze modułu można w prosty sposób wyjąć, by wymienić uszkodzone podzespoły - i to bez zbędnej zwłoki. W ramach pojedynczego systemu JUMO variTRON, istnieje możliwość użycia do 30 modułów dwuportowego routera 705041. Największa odległość, która może dzielić 2 moduły pomiędzy sobą wynosi 100 m, przy diodach LED, które służą do sygnalizacji: napięcia zasilania i stanów pracy modułu. Jest to produkt zintegrowany z systemem automatyki JUMO variTRON, który w tym celu bazuje na dedykowanym oprogramowaniu. Dzięki prostej zasadzie łączenia, istnieje możliwość natychmiastowej budowy określonych sieci transmisji danych. Zarówno wstępna, jak i dalsza konfiguracja 705041 nie jest w rzeczywistości wymagana. Nie zapomniano także o separacji galwanicznej portów na froncie - nie mówiąc o adresowaniu w oparciu o rotacyjny przełącznik kodowy, przeznaczony do zastosowań specjalnych.
Najnowsza linia wyłączników Busch-art linear produkcji ABB
System wizyjny In-Sight D900 automatyzuje te aplikacje, które są zbyt trudne do wdrożenia przy użyciu standardowego, bazującego na regułach widzenia maszynowego. Jest to produkt, które rozwiązuje sam multum zadań: od detekcji wad, po weryfikację montażu oraz optyczne rozpoznawanie znaków (OCR), korzystając do tego celu z narzędzi umożliwiających realizację uczenia: krawędziowego oraz głębokiego. Wszystkie wymagane obliczenia wykonywane są w dedykowanym sprzęcie, dzięki czemu w praktyce nie ma potrzeby korzystania z komputera, a implementacja aplikacji staje się sporo prostsza choćby dla osób, które nie są programistami. Jedną z bardziej kluczowych zalet systemu wizyjnego In-Sight D900 jest możliwość odczytu zdeformowanych, albo przekrzywionych, czy nawet kiepsko wytrawionych kodów na różnych powierzchniach. Korzystając z wyrafinowanych algorytmów sztucznej inteligencji (AI), z dużą łatwością prezentowany system ustala to, czy określone części bądź zestawy są prawidłowo zamontowane - w oparciu o ich lokalizację w zdefiniowanym wcześniej układzie. Oryginalna i elastyczna architektura systemu wizyjnego In-Sight D900 może być z łatwością rozszerzana o wymienne filtry, obiektywy, osłony i oświetlenie dopasowane pod wybrane zastosowania.
Przewidziane w ramach systemu wizyjnego In-Sight D900 narzędzia kontrolne można łatwo i sprawnie wytrenować w zakresie rozpoznawania sporej liczby i różnorodności komponentów, które można zlokalizować na obrazie, nawet jeżeli pojawiają się pod różnymi kątami lub mają odmienne rozmiary. Nie zapomniano również o dedykowanym silniku wnioskowania, który, na dobrą sprawę, rozwiązuje kluczowe zadania z prędkością linii produkcyjnych, bez względu na okoliczności. Zapewniana jest niezależna od platform wizualizacja w oparciu o interfejsy HMI i oprogramowanir In-Sight. Nieskomplikowany interfejs typu "wskaż i kliknij" daje możliwość tworzenia niezwykle interaktywnych i użytecznych aplikacji, a sam system działa od razu po tym, gdy zostanie wyjęty wprost z pudełka. System wizyjny In-Sight D900 wyposażony jest w podręczną bibliotekę znaków. W sytuacjach, w których pojawiają są nowe, niewidziane dotąd znaki, istnieje możliwość przystosowania prezentowanego systemu do ich odczytu - pod tym względem wystarczy: zdefiniować tzw. obszar zainteresowania i określić rozmiar znaku, żeby został on, jak w mgnieniu oka, przetworzony. Warto przy tym nadmienić, że narzędzia uczenia krawędziowego są proste i szybkie w konfiguracji, a do tego wymagają mniejszych zestawów obrazów oraz krótszych okresów walidacji - w stosunku do uczenia głębokiego. Narzędzia te można wytrenować w ciągu niespełna kilku minut, przy użyciu jedynie od 5 do 10 obrazów na klasę, bez konieczności kodowania. Sprawia to, że są one właściwym rozwiązaniem dla wielu użytkowników, a przez to In-Sight D900 jest dla tych użytkowników odpowiednim wyborem - tym bardziej, że cechuje go mnóstwo zalet, które są nie do przecenienia i warto je rozważyć, celem możliwości skorzystania z zaprezentowanego systemu.
Wojskowa radiostacja osobista PERAD
Jest to pierwsza w historii polskiej łączności wojskowej szerokopasmowa radiostacja, która w prosty sposób bazuje na krajowym module kryptograficznym. Prezentowana radiostacja to, w istocie, zaawansowany środek komunikacji na współczesnym polu walki, stworzony z myślą o najtrudniejszych warunkach, zwłaszcza wtedy, kiedy przeciwnik używa masy systemów walki radioelektronicznej, wykonując mniej lub bardziej kunsztowne operacje, które są mu zlecone. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, osiągnięto świetną jakość transmisji głosu, w połączeniu z długim czasem pracy, niewielkimi gabrytami i małą wagą. Stanowiącą odbiornik SDR wojskową radiostację osobistą PERAD cechuje niska gęstość widmowa sygnału i dobrze zorganizowany hopping częstotliwości obok autorskich algorytmów kryptograficznych, które są nie do złamania. Istnieje możliwość przesyłania danych, w tym obrazów wideo oraz zdjęć, z zastosowaniem sieci IP, jak również kilka radiostacji może tworzyć samoorganizującą się sieć komunikacyjną na polu walki. Gwarantowany jest nieduży pobór mocy, razem z inteligentnym zarządzeniem energią, dzięki czemu przeciwnik nie jest w stanie namierzyć radiostacji - i to w dodatku natychmiast. Oferowana jest też co najmniej kilkudniowa praca urządzenia w trybie oszczędnościowym. Jest to osiągane przy wysokim zasięgu łączności obejmującym np. góry i lasy, który w szczególności może być wspomagany przez przekaźniki radiowe występujące w bezzałogowcach. W ten sposób zapewniana jest właściwa przewaga informacyjna, jeśli toczą się walki, przy jednoczesnej redukcji sygnatury elektromagnetycznej, której przeciwnik tylko poszukuje, by odnieść zwycięstwo - jednak nie wtedy, gdy stosowany jest PERAD stanowiący postrach dla wszystkich, a zwłaszcza dla najbardziej zuchwałych.
System zarządzania energią AI Energy Copilot
W tym systemie wbudowana funkcja "Copilot" stosuje generatywną sztuczną inteligencję w celu tworzenia dopasowanych tekstów oraz grafik w oparciu o konkretne dane. W przypadku aplikacji, które na co dzień monitorują: zużycie, wytwarzanie i rozdział energii, takich danych jest zwykle tysiące - jeżeli nie więcej, co sprawia, że konieczne staje się użycie specyficznych rozwiązań, a sztuczna inteligencja (AI) jest jednym z nich, w dodatku najlepszym. Jej użycie w sektorze zarządzania energią stanowi adekwatny krok w stronę automatyzacji i upraszczania skomplikowanych analiz oraz procesów, gdy mowa jest wspomnianym sektorze i korzyściach wynikających wprost z używania AI Energy Copilo (ostatnich z nich jest zresztą co nie miara). System zarządzania energią AI Energy Copilot z łatwością analizuje dane zebrane z systemu, który jest przez niego nadzorowany - tzn. z systemu energetycznego. Dostosowując się łatwo do oczekiwanych przez użytkownika wartości, wspomniany system może sugerować zasadne korekty zarówno w kwestii dystrybucji, jak i wykorzystania energii - biorąc pod uwagę zadane pory dnia. Dzięki zastosowanym algorytmom sztucznej, a do tego generatywnej inteligencji, z jednej strony gwarantowana jest zwiększona funkcjonalność razem z szeroką automatyzacją złożonych procesów analitycznych. Z drugiej strony zagwarantowana jest nieskomplikowana obsługa - można wprowadzać opisowe zapytania i uzyskiwać na nie trafne odpowiedzi, które bazują na określonych wartościach liczbowych. W czasie między zapytaniem, a odpowiedzią, wykonywane są procesy i działania, które dla "zwykłego" człowieka wiązałyby się co najmniej z godzinami żmudnej i męczącej pracy analitycznej. Zapewniona jest przy tym skalowalność i interoperacyjność na właściwym poziomie, przy niezłożonej integracji z dostępnymi na rynku systemami oraz narzędziami. Należy zapamiętać, że rozwiązania z wbudowaną, generatywną sztuczną inteligencją bardzo szybko "uczą się" przyzwyczajeń użytkowników. Nie inaczej jest w przypadku systemu AI Energy Copilot, który dostarcza w szczególności efektywne modele predykcyjne, m.in. w zakresie zużycia energii w szczycie zapotrzebowania, by móc tę energię oszczędzać ze względu na ceny, które rosną i są nie do pobicia, bez względu na okoliczności oraz perspektywy, która czekają świat w dalszej przyszłości.
Zobacz również:
- ActiveProtect - najnowsza linia urządzeń firmy Synology do ochrony danych
- Blokady elektromagnetyczne z serii Ex STM 515
- Klimatyzator RS-KLM-1000-W do szaf sterowniczych i szaf typu RACK
- Panele operatorskie HMI z serii Panel PC
- Przemysłowy czujnik środowiskowy AVENTICS DS1
- Przepływomierz magnetyczno-indukcyjny SM Foodmag
- Społeczność portalu element14 rozpoczyna 2025 rok od organizacji webinarów
- Sterownik PLC M
ABB, AVT Korporacja, Bourns, Cognex, Edgecom Energy, element14, Emerson, Farnell, Fatek, Ferguson Digital, Grupa WB, ifm electronic, JUMO, Murata Manufacturing, Sabaj System, steute Technologies, Synology, Vishay Intertechnology, Yaskawa, Zimmer Group