Miniaturowe przekaźniki półprzewodnikowe RSR86
Wszystkie przekaźniki półprzewodnikowe z serii RSR86 wyróżnia wydajność, niezawodność i możliwość montażu na płytkach PCB. Stworzone z myślą o szybkim i precyzyjnym działaniu, przeznaczone są dla rozwiązań, względem których stałe napięcie zasilania to podstawa. Jest to osiągane przy adekwatnej obsłudze dużych obciążeń, z myślą o których przewidziane jest dedykowane wyjście MOSFET - w prezentowanych przekaźnikach zapewniane jako standard. Za sprawą osiągającego 2500 V(rms) napięcia probierczego, gwarantowana jest dostateczna, niepodważalna izolacja pomiędzy wejściami, a wyjściami przekaźników, która przekłada się z łatwością na niebagatelny stopień bezpieczeństwa eksploatacji. Wbudowane w miniaturowe, należące do serii RSR86 przekaźniki wskaźniki LED koloru zielonego umożliwiają szybką, jak też nieskomplikowaną identyfikację stanu pracy opisywanych podzespołów, nadających się z miejsca do zastosowań, dla których niezawodność i szybkie przełączanie mają znaczenie (nie inaczej). Stosowane m.in. w inteligentnych systemach pomiarowych przekaźniki przewodzą z założenia prąd obciążenia do 12 A włącznie. Jest to wartość obowiązująca przy następujących wartościach napięcia obciążenia: znamionowej 24 V oraz maksymalnej 35 V. Umieszczane na płytkach PCB przekaźniki półprzewodnikowe RSR86 są znakomitym wyborem, jeżeli mowa o aplikacjach wysokoprądowych, wliczajac w to układy automatyki przemysłowej oraz systemy sterowania zasilaniem, które są niezwykle kluczowe we współczesnym świecie.
Zasilacz modułowy do systemów kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła
Po otrzymaniu stosownego sygnału, dostępny w prezentowanym zasilaczu moduł składowy dołącza bądź odłącza napięcie w przypadku zadanych urządzeń odbiorczych. Różne systemy rozprzestrzeniania dymu i ciepła - ze szczególnym uwzględnieniem wydajnych wentylatorów oddymiających i kompensacyjnych, a także wielu przetwornic częstotliwości, są dedykowane zasilaczowi, o którym się tutaj pisze, tak samo jak wszelkiego rodzaju przeciwpożarowe klapy odcinające, łącznie z klapami dymowymi, klapami wentylacji pożarowej i oknami oddymiania. W przypadku pracy w trybie pozapożarowym, wszelkie czynności sterowania mogą odbywać się przy pomocy systemów zarządzania, które są w sprzedaży (istnieje możliwość ulokowania ich podzespołów w środku obudowy zasilacza). Dla trybu pożarowego (nadrzędnego) sygnały sterujące wysyłane są przez Centrale Sterujące lub ich moduły, a parametry sieci zasilającej i linii zasilających określone komponenty systemu pożarowego są bezustannie monitorowane. Transmitowany jest także sygnał awarii zbiorczej, gdy pojawiają się nieprawidłowości w pracy zasilacza, a nawet włączana jest dedykowana lampka LED na jego obudowie. Zapewniane są liczne moduły kontroli. Istnieje możliwość śledzenia załączeń konkretnych bloków zasilacza przez układy zewnętrzne (w połączeniu z montażem ich podzespołów w środku rozwiązania), a dodatkowo dopuszcza się centrale, które spełniają wymogi sterowania niepożarowego.
Najważniejsze cechy:
- Zasilanie napięciami: przemiennym (0-1000 V) i stałym (0-1500 V)
- Współpraca z Centralą Sterującą zgodną z normą prEN 1210, a także centralami CSP
- Możliwość montażu podzespołów Centrali Sterującej lub jej modułów w środku obudowy
- Gwarantowana obsługa elementów systemu sterującego w trybie pozapożarowym
- Nieprzerwana kontrola torów transmisji zasilania urządzeń
- Modułowa konstrukcja
- Gwarantowany stopień ochrony IP54
- Wbudowana sygnalizacja optyczna stanów pracy
- Zgodność z normą PN-EN 12101
Silniki klatkowe z serii IC 511
Przez wzgląd na sztywną, stalową obudowę, silniki klatkowe z serii IC 511 doskonale znoszą trudne środowiska pracy, w szczególności te, które cechowane są wstrząsami lub wibracjami. Dostępne w prezentowanych silnikach łożyska wałeczkowe zapewniają właściwą, wymaganą normami obciążalność uzupełnioną o długą żywotność, której inne rozwiązania mogą jedynie pozazdrościć, tym bardziej, że jest obowiązująca dla wszystkich modeli silników z serii IC 511. W silnikach klatkowych IC 511 rury chłodzące nawinięte są na sztywno, symetrycznie wokół laminowanego rdzenia, a dzięki przemyślanej konstrukcji, wszelkie niepożądane wibracje czy wstrząsy są w błyskawiczny sposób tłumione, by zagwarantowane było prawidłowe działanie. Stosowane w najważniejszych zastosowaniach przemysłowych i automatyki silniki stanowią nieoceniony podzespół dla przeróżnych aplikacji. Są one pierwszym, domyślnym wyborem w przypadku maszyn, stanowiącym wzorzec dla reszty silników, bez względu na to, ile wynoszą napięcia ich pracy.
Najważniejsze własności:
- Oferowany zakres napięcia roboczego: 380-13800 V
- Najwyższa wartość mocy: 4000 kW
- Rozmiar ramy z przedziału wartości: 500-1000
- Przewidziana możliwość współpracy z dostępnymi na rynku falownikami
- Gwarantowany stopień ochrony IP55
- Skrzynka zaciskowa dostępna jako element opcjonalny
- Materiał obudowy silników: stal spawana
Mobilne gniazdo zasilania brzegowego iMSPO
Bezpośrednio po zacumowaniu statku przy nabrzeżu, mobilne gniazdo zasilania brzegowego iMSPO przesuwane jest do osobnego punktu połączenia, w którym skrzynka przyłączeniowa jest opuszczana, a pokrywa ochronna otwiera się. Dzięki takiemu rozwiązaniu, znajdujące się na pokładach statków kable można w praktyce, z wyjątkową łatwością, dołączyć do zasilania, a celem uniemożliwienia dostępu do skrzynki w trakcie pracy, pokrywa ochronna pozostaje zamknięta, co przekłada się na należyty poziom bezpieczeństwa, jeżeli chodzi o eksploatację. By nie blokować miejsca postoju w trakcie zasilania statku, przewidziana dla gniazda iMSPO skrzynka przyłączeniowa podnosi się, podczas gdy do realizacji ruchów można skorzystać ze zdalnego sterowania, niezależnie od rodzaju statku. Międzynarodowy standard IEC 80005-1 gwarantuje, że każdy typ statku w świecie może być bezpiecznie zasilany z lądu szczególnie po tym, gdy zastosuje się prezentowane gniazdo. Dzięki jednorazowej inwestycji, operatorzy portów otrzymują proste, ekonomiczne rozwiązanie, które sprawdza się przez dziesięciolecia i jest doceniane przez różnych, cenionych ekspertów branżowych. Mobilne gniazdo zasilania brzegowego iMSPO pozwala zbudować w pełni funkcjonalne, a do tego praktyczne systemy przyłączeniowe do umieszczenia wzdłuż nabrzeża - tam gdzie cumują statki. W istocie rzeczy operatorzy portów są doskonale przygotowani na ekologiczną przyszłość za sprawą iMSPO i nie wyobrażają sobie, żeby przybywające statki nie korzystały z zaprezentowanego gniazda - tym bardziej, że od co najmniej 2024 roku jest to prawdziwa gratka, aby nie powiedzieć znów, że innowacja, bowiem ile razy można tak mawiać, a powtarzać się przecież nie wypada nawet w internecie.
Elastomerowe sprzęgła WKE/N
Elastomerowe sprzęgła WKE/N zapewniają wydajne przenoszenie momentu obrotowego bez względu na warunki pracy. Wykonane z wysokiej jakości materiałów odznaczają się znaczącą odpornością na zużycie, skutecznie tłumiąc wstrząsy i kompensując niewspółosiowości, żeby łączone ze sobą rozwiązania działały prawidłowo i odznaczały się jak najdłuższą żywotnością. Unikatowe połączenie wysokiej sztywności i elastyczności umożliwia nadzwyczaj precyzyjne przenoszenie momentu obrotowego, eliminując niepożądane odrzuty i wibracje. Zapewnia się szeroką kompensację różnych rodzajów niewspółosiowości - m.in. osiowej, promieniowej oraz kątowej, przy jednoczesnej redukcji strat energii, które są nie do uniknięcia nawet w sprzęgle niemal idealnym. Zastosowanie dostatecznej jakości materiałów razem z solidną konstrukcją przekłada się na wysoce niezawodną pracę z punktu widzenia złączanych komponentów. Ich niskie zużycie jest wliczone zwłaszcza w wymagających aplikacjach, przekładając się wprost na zmniejszone koszty konserwacji. Elastomerowe sprzęgła WKE/N nadają się do szerokiego zakresu zastosowań, dla których wydajne przenoszenie momentu obrotowego ma kluczowe znaczenie, w tym do zastosowań dynamicznych.
Najnowsza linia wyłączników Busch-art linear produkcji ABB
Wyłączniki z linii Busch-art linear wyróżnia eleganckie, minimalistyczne wzornictwo łącznie z pokaźną gamą kolorów, która uwzględnia w szczególności klasyczną biel z czernią. Powstałe z myślą o harmonii pomiędzy formą, a funkcją, bez problemów komponują się z przeróżnymi, spotykanymi współcześnie stylami wnętrz, co jest niewątpliwą zasługą materiałów, z których wykonywane są prezentowane wyłączniki. Chodzi tutaj o pochodzące z recyklingu surowce sprawiające, że jednym z kluczowych wyróżników linii Busch-art linear jest jej zrównoważony charakter - tak bardzo pożądany we współczesnych czasach przez rozlicznych konsumentów. Pochodzące z linii Busch-art linear wyłączniki powstają w szczególności ze starych, zużytych płyt CD, a także przewidzianych do utylizacji reflektorów aut. Zapewniona jest prosta, w pełni niezawodna integracja tych wyłączników z różnymi, inteligentnymi rozwiązaniami domowymi obok kompatybilności z systemem BB-free@home. Użytkownicy wyłączników mogą nie tylko zachwycać się wspaniałym ich wyglądem, ale również mogą podziwiać to, jak zaawansowane możliwości przekładają się wprost na wygodę sterowania zarówno samym oświetleniem, jak i urządzeniami w domu. Jest to bez wątpienia rewelacyjne połączenie nowoczesnego designu i przemyślanych rozwiązań, doceniane z łatwością przez architektów czy projektantów wnętrz, którzy nieustannie poszukują nowych inspiracji celem zadowalania klientów, którzy są dosyć niezdecydowani, żeby nie powiedzieć, że bujają w obłokach lub są wybredni.
Zobacz również:
- Kamera CX.SWIR.XC działająca w zakresie podczerwieni
- Moduł K20RF do bezprzewodowej komunikacji kotła Condens 2300i z regulatorem EasyControl CT200
- Najnowsza generacja magnetostrykcyjnych przetworników położenia BTL
- Naukowcy z NASK wykryli krytyczną lukę bezpieczeństwa w urządzeniach znanego producenta
- Pendrive reklamowy DS-1201 firmy MemoRabbit w postaci silikonowej opaski na nadgarstek
- Zestaw montażowy do zasilaczy przemysłowych firmy Tatarek
ABB, AVT Korporacja, Baumer, BALLUFF, Bosch, igus, MemoRabbit, MENZEL Elektromotoren, NASK PIB, RAVEO, Relpol, SMAY, Tatarek