Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Dlaczego warto zmodernizować konsolę PlayStation 5, wykorzystując wewnętrzny i zewnętrzny dysk SSD?

Article Image
PlayStation 5 firmy Sony to konsola najnowszej generacji, nabywana przez dziesiątki i więcej milionów wymagających graczy, doceniana m.in. za specyfikację sprzętową czy wybór dedykowanych gier i unikatową społeczność graczy. Jest jednak dużo powodów, dla których warto rozszerzyć zasoby pamięci masowej tej konsoli, stosując dyski SSD: wewnętrzny i zewnętrzny. Dyski SSD - jak chociażby podstawowy nośnik występujący w konsoli PlayStation 5 o pojemności 825 GB, oferują szereg korzyści w porównaniu z innymi opcjami przechowywania danych, stosowanymi w przeszłości w konsolach.

Chociaż konsola PlayStation 5 wyposażona jest w dysk SSD o pojemności 825 GB, to jednak, w rzeczywistości, ponad 100 GB zajmuje na nim oprogramowanie systemowe oraz niezbędne, pozostałe pliki. Tym sposobem do dyspozycji gracza pozostaje jedynie ok. 667 GB miejsca na gry, co wydaje się niesłychaną ilością - dopóki nie pobierze się kilku gier z kategorii AAA i nie zacznie brakować miejsca na dysku. Jako dyski wewnętrzne w konsoli PlayStation 5 można w praktyce zastosować odpowiednio wydajne dyski SSD M.2, których pojemność dosięga 8 TB, nie więcej. Firma Sony zaleca, aby były one wyposażone w radiator odprowadzający ciepło, co zapobiega ograniczeniu szybkości działania, np. podczas intensywnego użytkowania konsoli. Rzadko używane gry można przechowywać na zewnętrznym dysku SSD, żeby móc przenieść je na wewnętrzny dysk konsoli - gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Na zewnętrznym dysku SSD można również bez problemu przechowywać gry na konsolę PS4 i inne pliki multimedialne.

Konsola PlayStation 5

Instalacja wewnętrznego dysku SSD w konsoli PlayStation 5 jest niezłożona i zajmuje ledwie 15 minut. Jedynie czego do tego celu potrzeba to śrubokręta krzyżakowego, inaczej krzyżaka, a we wszystkie gry zapisane na wewnętrznym dysku PlayStation 5 można grać od razu - bez konieczności przenoszenia ich na drugi nośnik. Zwiększa to znacząco wygodę gracza, jak też sprzyja oszczędzaniu miejsca na dysku głównym. Jako, że gry na konsolę PlayStation 5 mogą mieć rozmiar ponad 100 GB, każdy brany pod uwagę dysk SSD powinien być tak samo szybki, jak dysk zamontowany fabrycznie - zapewniać transfer danych rzędu co najmniej 5500 MB/s. Oczywiście należy przy tym pamiętać o radiatorze, by zachować tę szybkość w szczególności w przypadku intensywnego użytkowania dysku.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2

Firma: Kingston Technology
Tematyka materiału: dyski SSD, dyski twarde, gry wideo, Kingston Technology, konsole do gier, Sony
AUTOR
Źródło
kingston.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"