Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Najszybsze ładowarki ABB wzmocnią sieć Shell Recharge w Polsce

Article Image
Shell Recharge to sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych (EV), które to koncern Shell uruchomił pod swoim szyldem w ponad 30 krajach na obszarze Europy. Wkrótce ładowarki koncernu staną się powszechne również w Polsce. Firma postawiła na jedne z najszybszych urządzeń dostępnych na rynku, czyli modele Terra 360, od ABB. Do tej pory zamówiono 15 takich ładowarek, przy czym 3 zostały już ustawione w Radomsku (woj. łódzkie) oraz Trzciance i Sękocinie Starym (woj. mazowieckie).

Dzięki wykorzystaniu złącza CCS 2, ładowarka Terra 360 jest w stanie doładować, przy pełnej mocy, samochód na kolejne 100 km jazdy w niespełna 3 minuty (w zależności od modelu auta i typu baterii). Urządzenia te zapewniają ułatwienia dla osób niepełnosprawnych, takie jak np. nisko umiejscowione kielichy czy duży, czytelny wyświetlacz. Wyposażono je także w system zdalnego monitorowania i diagnostyki online, który usprawnia działania serwisowe, jak też, w rzeczywistości, podwyższa dostępności ładowarek. Docelowo w ramach sieci Shell Recharge urządzenia mają dostarczać moc wyjściową 100-360 kW. Według zapowiedzi firmy ładowarki Terra 360 będą obecne nie tylko przy stacjach benzynowych - koncern Shell zainteresowany jest również takimi miejscami jak np. centra handlowe.

Ładowarka Terra 360 "w akcji"

Jak wyjaśnia dyrektor ds. rozwoju rynku elektromobilności ABB w Polsce, Krzysztof Marat:

"Cieszymy się, że po pierwszych dostawach do Niemiec, także w Polsce koncern Shell podjął decyzję o skorzystaniu z naszych najmocniejszych urządzeń. Koncern ten ma klarowną wizję rozbudowy swojej sieci ładowarek, stawiając na (...) ładowanie w technologii prądu stałego. W rzeczy samej to merytoryczny i zdecydowany partner, którego wspieramy od kilku miesięcy w zakresie dostaw, uruchomienia oraz lokalnego serwisu."

Więcej informacji pod adresem: new.abb.com

Ładowarka Terra 360 "w akcji"
Ładowarka Terra 360 "w akcji"
Pan Krzysztof Marat - dyrektor ds. rozwoju rynku elektromobilności ABB w Polsce
Firma: ABB
Tematyka materiału: ABB, EV, pojazdy elektryczne, Shell, Shell Recharge, Terra 360
AUTOR
Źródło
new.abb.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"