Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Firma T-Mobile pomoże badaczom w monitorowaniu populacji orłów bielików zamieszkującej teren SGGW

Article Image
Nieprzerwanie od 2011 roku firma T-Mobile zapewnia niezwykle stabilną łączność dla loggerów umożliwiających śledzenie wraz z analizą życia zwierząt pozostających pod ochroną. Przy współpracy z Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej (CEPL) w Rogowie oraz Komitetem Ochrony Orłów firma założyła "magentowe obrączki" orłom bielikom mającym gniazda na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Pierwszymi zwierzętami, które objęto obserwacją loggerami firmy inVentia były żubry (w 2011 roku) i rysie (w 2019 roku). Za każdym razem łączność tym loggerom zapewniała, należąca do T-Mobile, infrastuktura komórkowa. Nie inaczej będzie w przypadku śledzenia orłów bielików, bocianów czarnych oraz puchaczy. Te ptaki osiedliły się w lasach SGGW, w których mają swe gniazda. Trasy lotów młodych przedstawicieli gatunków będzie można zaobserwować online, a dane na temat ich migracji posłużą dla badań naukowych. Tym sposobem będzie rosła baza wiedzy o życiu i zachowaniu ptaków. Jest to rewelacyjna inicjatywa wpisująca się w założenia #greenmagenta na rzecz: ochrony środowiska oraz troski o Ziemię. Jak wyjaśnia Top Account Manager w polskim oddziale firmy T-Mobile, Krystian Witkowski:

"Wiemy, że technologia służy środowisku naturalnemu, a troska o otaczający nas świat jest w praktyce wpisana w DNA naszej firmy. Jest to już kolejna współpraca, która jednoznacznie, a nawet wprost pokazuje zastosowanie naszych rozwiązań w stylu #greenmagenta. Niezwykle cieszymy się, że możemy wspierać działania badaczy, którzy, własnym doń zaangażowaniem, pomagają chronionym gatunkom zamieszkującym Polskę."

Więcej informacji pod adresem: firma.t-mobile.pl

Pan Krystian Witkowski - Top Account Manager w polskim oddziale firmy T-Mobile
Wideo
Firma: T-Mobile
Tematyka materiału: inVentia, monitoring ptaków, przyroda, SGGW, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, T-Mobile
AUTOR
Źródło
firma.t-mobile.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"