Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Firma Orange udostępni sieci komórkowej Play blisko milion łączy światłowodowych

Article Image
Dzięki sieci światłowodowej Orange, kolejny operator komórkowej może zaoferować usługi superszybkiego internetu. Jest to efekt porozumienia pomiędzy Orange, a P4 (operator sieci Play) w sprawie dostępu do wspomnianej sieci, która obejmuje prawie milion domostw w Polsce.

Umowa zawarta przez Orange oraz P4 dotyczy 360 tysięcy gospodarstw domowych objętych programem Polska Cyfrowa, a także 560 tysięcy domów, biur i mieszkań będących w zasięgu światłowodów pomarańczowego operatora. Firma Orange planuje do końca 2024 r. zwiększyć liczbę klientów hurtowych. Spółka wprowadziła sporo zmian w ofercie BSA na światłowodzie, zarówno w zakresie korzystniejszych cen, jak i możliwości technicznych korzystania z usługi. W najbliższym czasie Orange uruchomi portal do obsługi zamówień na sieci FTTH. W zasięgu światłowodowych usług Orange jest już 6,8 miliona domostw w Polsce. Jak przyznaje członek zarządu polskiego oddziału firmy Orange, Maciej Nowohoński:

"Jednym z naszych celów (...) jest pełniejsze wykorzystanie i uzyskanie zwrotu z inwestycji w infrastrukturę, które prowadzimy od kilku lat. Na rozbudowę spółkowej sieci światłowodowej przeznaczyliśmy już ponad 4 miliardy złotych. Jesteśmy dużym, czołowym, światłowodowym operatorem na polskim rynku detalicznym, a także największym dostawcą usług hurtowych. Umowa z P4 to kolejny krok zmierzający do wykorzystania potencjału naszej sieci."

Więcej informacji pod adresem: biuroprasowe.orange.pl

Pan Maciej Nowohoński - członek zarządu polskiego oddziału firmy Orange
Wideo
Firma: Orange
Tematyka materiału: FTTH, Maciej Nowohoński, Orange, P4, Play, światłowody
AUTOR
Źródło
biuroprasowe.orange.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"