Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Następna generacja asystenta głosowego BMW będzie oparta na technologii Alexa firmy Amazon

Article Image
O planach użycia technologii Alexa w systemie głosowym BMW oznajmili: Stephan Durach - starszy wiceprezes ds. rozwoju operacji technicznych w firmie BMW i David Limp - starszy wiceprezes ds. urządzeń i usług w firmie Amazon. Plany te ogłoszono podczas corocznej imprezy Amazon Devices and Services.

Od czasu wprowadzenia w 2018 roku inteligentnego asystenta osobistego w pojazdach marki BMW, interakcja głosowa stała się kluczowwym elementem koncepcji obsługi systemu BMW iDrive. Nowy asystent głosowy będzie współpracował z technologią Alexa. Klienci będą mogli korzystać z asystenta głosowego BMW jako inteligentnego eksperta w obszarze samochodu, a Alexa dostarczy różnych funkcji np. dodawania pozycji do listy zakupów bądź sprawdzania prognozy pogody. Jak wyjaśnia Stephan Durach:

"Dzięki technologii Alexa stworzymy jeszcze bardziej naturalny dialog między kierowcą, a samochodem, dzięki czemu kierowcy będą mogli w pełni skupić się na drodze. Wniesie to cyfrowe doświadczenia w samochodzie na nowy poziom."

Logo firmy Amazon
Logo firmy BMW

Z kolei David Limp przyznaje:

"Współpraca z BMW jest doskonałym przykładem tego, dlaczego stworzyliśmy Alexa Custom Assistant. Firmy mogą korzystać z tej technologii, aby wygodniej projektować dedykowanych asystentów do praktycznie wszystkich urządzeń i uniknąć kosztów oraz złożoności procesów rozwojowych we własnym zakresie."

Więcej informacji pod adresem: press.bmwgroup.com

Pan Stephan Durach - starszy wiceprezes ds. rozwoju operacji technicznych w firmie BMW
Pan Dave Limp - starszy wiceprezes ds. urządzeń i usług w firmie Amazon
Wideo
Firma: Bayerische Motoren Werke (BMW)
Tematyka materiału: Alexa, Amazon, BMW, BMW iDrive, Dave Limp, Stephan Durach
AUTOR
Źródło
press.bmwgroup.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"