Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

W jaki sposób wyciszono wnętrze samochodu elektrycznego RZ 450e firmy Lexus?

Article Image
RZ 450e to pierwszy zbudowany od podstaw samochód elektryczny firmy Lexus. Choć bateryjny napęd elektryczny RZ 450e wytwarza mniej hałasu niż np. silniki spalinowe, to jego cicha praca sprawia, że bardziej słyszalne stają się odgłosy otoczenia czy szum opływającego karoserię powietrza lub odgłosy z drogi. Inżynierowie odpowiedzialni za projekty samochodu uznali za jeden z priorytetów zapewnienie pasażerom: komfortu i ciszy w kabinie. Zadbano o najdrobniejsze szczegóły, aby ograniczyć przedostający się do wnętrza hałas i wibracje.

W zyskaniu komfortu dźwiękowego w środku samochodu elektrycznego RZ 450e pomagają: kształt karoserii i rozwiązania aerodynamiczne, dzięki którym otrzymano niski współczynnik oporu powietrza (Cx=0,263). Kabinie samochodu zapewniono opływowe kształty. Wszystkim jego błotnikom, spojlerom i drzwiom przyznano wygładzoną powierzchnię. Występuje równa podłoga, która skutecznie tłumi wibracje z drogi. O komfort pasażerów, we wnętrzu RZ 450e, dbają dość wyszukane szyby. Każdy samochód elektryczny RZ 450e posiada przednią szybę akustyczną, a jego 2 wersje: Prestige z pakietem Design oraz Omotenashi stosują również na dobry sposób akustyczne szyby boczne. W narożnikach tylnych drzwi zastosowano piankę o wysokiej sztywności, aby wzmocnić obszary podatne na odkształcenia. Uszczelniono maskę na całym jej obwodzie, dzięki czemu powietrze nie przedostaje się przez szczeliny, do środka kabiny. Wygłuszono także deskę rozdzielczą, a dach samochodu ma dodany arkusz tłumiący wibracje. Zastosowano też piankowe pokrycie podstawy przednich lub środkowych słupków oraz wykładziny i materiał izolacyjny w komorze silnika, masce, nadkolach i błotnikach.

Więcej informacji pod adresem: lexusnews.eu

Galeria
Firma: Lexus
Tematyka materiału: Lexus, Lexus RZ 450e, motoryzacja, pojazdy elektryczne, rozwiązania aerodynamiczne, współczynnik oporu powietrza
AUTOR
Źródło
lexusnews.eu
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"