Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Konkurs na inteligentne przejścia dla pieszych od Orange

Article Image
W trzech zwycięskich miastach przekształcone zostaną niebezpieczne przejścia dla pieszych w aktywne przejścia Smart Crossing. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii, będą one bezpieczniejsze dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Według statystyk Komendy Głównej Policji w 2021 roku w Polsce na przejściach dla pieszych doszło do prawie 2300 wypadków. Zginęły w nich 153 osoby, a 2275 zostało rannych. Sporo z nich miała miejsce jesienią i zimą, kiedy widoczność o zmierzchu istotnie się pogarsza. Nowe, unikatowe technologie mogą pomóc zapobiec różnym niebezpiecznym sytuacjom na pasach. Czujniki ruchu na inteligentnych przejściach wykrywają pieszego już z odległości wielunastu metrów i momentalnie aktywują: świetlną i dźwiękową sygnalizację ostrzegawczą. Specjalny system doświetlania sprawia, że przechodzący są dużo lepiej widoczni dla kierowców. Z kolei dźwięki ostrzegają mało uważnych pieszych, że zbliżają się do pasów. Dzięki Smart Crossing, wszyscy są więc bezpieczniejsi. Szansę nabycia 3 tego typu przejść, w marcu 2023 roku, daje zorganizowany przez Orange konkurs. Udział w nim bierze udział do 50 miast. Głosowanie, na miasta, rusza 1 marca br. i potrwa do 28 marca br. Na każde miasto będzie można zagłosować tutaj. Wszystkie miasta, niezależnie od liczby ich mieszkańców, będą miały jednolite szanse - pojedynczym głosom przyporządkowane będą konkretne wagi, zależne od populacji każdej z miejscowości.  

Więcej informacji pod adresem: biuroprasowe.orange.pl

Wideo
Firma: Orange
Tematyka materiału: inteligentne rozwiązania, konkursy, Orange, przejścia dla pieszych, Smart Crossing, systemy oświetlenia
AUTOR
Źródło
biuroprasowe.orange.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"