Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Wkrótce dostępny w Polsce: unikalny samochód elektryczny IONIQ 6 firmy Hyundai Motor Company

Article Image
Jest to dobry w klasie streamliner o zasięgu jazdy do 614 km. Dzięki platformie E-GMP (ang. Electric-Global Modular Platform) IONIQ 6 zapewnia radość z kierowania autem. W wersji z baterią 77 kWh samochód osiąga szybkość 100 km/h, w czasie do 5 sekund. Jest to osiągane przy funkcji szybkiego ładowania baterii - wystarczy ok. 15 minut, aby można było się przemieścić na maksymalnym dystansie 351 km. Pojazd zadebiutuje w Polsce na początku 2023 roku.

Stosujący niezbędne funkcje bezpieczeństwa samochód elektryczny IONIQ 6 obejmuje m.in. wspomaganie kierownicy, asystenta jazdy autostradowej i asystenta zdalnego parkowania, z czego ostatnie rozwiązanie pozwala parkować pojazd prostopadle, równolegle i ukośnie (bez kierowcy). Z myslą o komfotowej jeździe przewidziane zostały cyfrowe lusterka, ze światłami matrycowymi LED.Samochód IONIQ 6 oferuje funkcję Vehicle-to-Load, dzięki której możliwe staje się podłączanie urządzeń, by mogły się ładować lub były obsługiwane (w szczególności może to być "biuro na resorach"). Wnętrze IONIQ 6 uwzględnia płaską podłogę i otula niczym kokon. Pasażerowie w aucie mogą się odprężyć dzięki relaksacyjnym fotelom. Użyte w IONIQ 6 materiały pochodzą m.in. z butelek PET oraz sieci rybackich.

Widok wnętrza samochodu elektrycznego IONIQ 6

Jak mówi menadżer produktowy w firmie Hyundai Motor Company, Tomasz Michalczewski:

"Samochód IONIQ 6 jest opływowy, a projektanci położyli duży nacisk na jego aerodynamikę. Pojazd cechuje się współczynnikiem oporu powietrza 0,21. Jest to obecnie najlepszy wynik w segmencie pojazdów elektrycznych (...)."

Z kolei kierownik marketingu i PR polskiego oddziału firmy Hyundai Motor Company, Paulina Tycner przyznaje:

"Szukająca samochodu elektrycznego w Polsce osoba jest otwarta na nowe technologie i ma dynamiczny styl życia (...). Opracowany przez firmę Hyundai samochód IONIQ 6 spełnia różne wymagania. W Korei Południowej, w ciągu pierwszych 24 godzin od debiutu IONIQ 6, zebrano tam nieomal 38 tysięcy zamówień na pojazd. Był to rekord wszechczasów firmy Hyundai. Jest w nas nadzieja, że IONIQ 6 również i w Polsce zostanie przyjęty z dużym zainteresowaniem."

Więcej informacji pod adresami: link 1, link 2 i link 3 (ostatni link to playlista YouTube) oraz na poniższych materiałach.

Pan Tomasz Michalczewski - menadżer produktowy w firmie Hyundai Motor Company
Pani Paulina Tycner - kierownik marketingu i PR polskiego oddziału firmy Hyundai Motor Company
Galeria
Wideo
Firma: Hyundai Motor Company
Tematyka materiału: E-GMP, Hyundai, Hyundai Motor Company, IONIQ 6, napędy elektryczne, samochody elektryczne,
AUTOR
Źródło
hyundai.news
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"