Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Dzień Okrągłej Elektroniki

Article Image
Dzisiejsza konsumpcja elektroniki prowadzi do powstawania dużych ilości odpadów i uwalniania niebezpiecznych substancji. Zasoby naturalne są wydobywane w szybkim tempie. Ich rezerwy są bliskie wyczerpania. Przedłużając trwałość produktów, można przyczynić się do bardziej zrównoważonej przyszłości. W tym celu obchodzony jest Dzień Okrągłej Elektroniki (ang. Circular Electronics Day) - inicjatywa spod znaku TCO Certified.

Podczas gdy korporacje oraz firmy sektora publicznego są przyzwyczajone do uwzględniania czynników zrównoważonego rozwoju przy nabywaniu urządzeń, nie wszyscy konsumenci są świadomi tego rodzaju działań. Stojące za Dniem Okrągłej Elektroniki organizacje starają się przekonać, że mądre wybory dotyczące tego co kupować i jak zarządzać produktami mają ogromne znaczenie dla zdrowia ludzi i środowiska. Rocznie na świecie powstaje 50 milionów ton odpadów elektronicznych. Jest to konsekwencja gospodarki linearnej, w której surowce są wydobywane w celu wytworzenia produktów o skróconym okresie użytkowania. Odpady elektroniczne zawierają m.in. cenne metale i niebezpieczne substancje. Organizatorzy Dnia Okrągłej Elektroniki zachęcają zarówno osoby prywatne, jak i organizacje dążyły do bardziej zrównoważonego stosowania elektroniki poprzez dzielenie się wskazówkami i inspirowanie do ponownego użycia produktów z hasztagiem #CircularElectronicsDay.

Więcejn informacji pod adresem: tcocertified.com

Wideo
Firma:
Tematyka materiału: Circular Electronics Day, Dzień Okrągłej Elektroniki, e-waste, odpady elektroniczne, recykling, TCO Certified
AUTOR
Źródło
tcocertified.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"