Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Raspberry Pi i tanie rozwiązania dla dźwiękowców

Article Image
Na rynku dostępne są już nowe rozwiązania, które jeszcze bardziej rozszerzają zakres zastosowań RPi. Tym razem zadowoleni będą wszyscy, którzy swojego Raspberry używają do konsumpcji lub tworzenia muzyki.

Społeczność element14, opublikowała niedawno dla swoich członków nowy e-book, w którym omawia możliwości zastosowania Raspberry Pi w projektach wymagających wysokiej jakości dźwięku oraz związanych z tworzeniem muzyki. Twórcy będący audiofilami zazwyczaj sięgają po bardzo drogie platformy, by zapewnić najlepszą jakość dźwięku. Dzięki nowym płytkom rozszerzeń i oprogramowaniu, Raspberry Pi staje się wspaniałym wyborem dla wszystkich entuzjastów audio w jakości HD.

Platforma Raspberry Pi jest znana jako świetne narzędzie dla osób, które chcą nauczyć się programować i pracować ze sprzętem elektronicznym. Nowe płytki rozszerzeń, dostępne już teraz dla czwartej wersji RPI, zawierają najwyższej klasy przetworniki cyfrowo-analogowe (DAC) i wzmacniacze. Sama płytka zawsze pozwalała na generowanie wysokiej jakości dźwięku, ale teraz, wraz z nowymi modułami, stanie się doskonałym wyborem do projektów, w których edytuje się dźwięk, a które są jednocześnie silnie ograniczone budżetem.

Dobre wiadomości nie kończą się tutaj! Oprócz nowego hardware’u mamy też software!

W e-booku podkreślono również kilka narzędzi programowych, dzięki którym dźwięk Raspberry Pi HD stanie się rzeczywistością. Jednym z lepszych wyborów jest Sonic Pi. Środowisko kodowania na żywo oparte na Ruby jest wszechstronne i pozwala użytkownikom tworzyć nowe dźwięki, pracować w różnych stylach muzycznych, zapętlać dźwięk, przełączać syntezatory i nie tylko. Inne bezpłatne narzędzia programowe, które dobrze współpracują z platformą Raspberry Pi, to m.in. MilkyTracker i oprogramowanie Waveform DAW firmy Tracktion.

Wszystkich pasjonatów gorąco zachęcam do zapoznania się z e-bookiem. Jest on dostępny do pobrania za darmo ze strony element14 po dokonaniu bezpłatnej rejestracji.

Firma: Raspberry Pi Foundation
Tematyka materiału: element14, DAC, ebook, Sonic Pi, Ruby, MilkyTracker, Waveform DAW, Tracktion, Raspberry Pi HD
Źródło
pl.farnell.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"