Społeczność element14, opublikowała niedawno dla swoich członków nowy e-book, w którym omawia możliwości zastosowania Raspberry Pi w projektach wymagających wysokiej jakości dźwięku oraz związanych z tworzeniem muzyki. Twórcy będący audiofilami zazwyczaj sięgają po bardzo drogie platformy, by zapewnić najlepszą jakość dźwięku. Dzięki nowym płytkom rozszerzeń i oprogramowaniu, Raspberry Pi staje się wspaniałym wyborem dla wszystkich entuzjastów audio w jakości HD.
Platforma Raspberry Pi jest znana jako świetne narzędzie dla osób, które chcą nauczyć się programować i pracować ze sprzętem elektronicznym. Nowe płytki rozszerzeń, dostępne już teraz dla czwartej wersji RPI, zawierają najwyższej klasy przetworniki cyfrowo-analogowe (DAC) i wzmacniacze. Sama płytka zawsze pozwalała na generowanie wysokiej jakości dźwięku, ale teraz, wraz z nowymi modułami, stanie się doskonałym wyborem do projektów, w których edytuje się dźwięk, a które są jednocześnie silnie ograniczone budżetem.
Dobre wiadomości nie kończą się tutaj! Oprócz nowego hardware’u mamy też software!
W e-booku podkreślono również kilka narzędzi programowych, dzięki którym dźwięk Raspberry Pi HD stanie się rzeczywistością. Jednym z lepszych wyborów jest Sonic Pi. Środowisko kodowania na żywo oparte na Ruby jest wszechstronne i pozwala użytkownikom tworzyć nowe dźwięki, pracować w różnych stylach muzycznych, zapętlać dźwięk, przełączać syntezatory i nie tylko. Inne bezpłatne narzędzia programowe, które dobrze współpracują z platformą Raspberry Pi, to m.in. MilkyTracker i oprogramowanie Waveform DAW firmy Tracktion.
Wszystkich pasjonatów gorąco zachęcam do zapoznania się z e-bookiem. Jest on dostępny do pobrania za darmo ze strony element14 po dokonaniu bezpłatnej rejestracji.