Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Cyfrowy fortepian GP-9M firmy Roland

Article Image
Za sprawą cyfrowego fortepianu GP-9M zapewniana jest muzyczna ekspresja, która w praktyce tworzy majestatyczne wrażenie w każdej przestrzeni. Jest to niespotykane, w zakresie muzyki, ucieleśnienie elegancji fortepianu z płynnymi zaokrągleniami jak też solidnymi liniami i uderzającymi wykończeniami w kolorach hebanu i polerowanej bieli (nie inaczej). Podobnie jak w przypadku "zwykłego" fortepianu akustycznego pokrywa GP-9M może być otwarta w różnych pozycjach, by dostosować charakter dźwięku, lub zamknięta, by stworzyć płaską powierzchnię, gdy nie jest używana.

Dostępne w cyfrowym fortepianie GP-9M inteligentne sterowanie dotykiem zapewnia bardzo intuicyjny dostęp do najważniejszych funkcji w razie potrzeby. Wbudowane wyjścia XLR dość prosto umożliwiają podłączenie fortepianu do nagłośnienia w celu szerszej projekcji dźwięku, czy niezależnej kontroli z głośników. Wszystkie dźwięki GP-9M trafiają domyślnie na wyjścia bądź można przypisać do nich dźwięk: suchego fortepianu, efektu ambience lub odtwarzanie utworów. Występuje też dedykowane wejście mikrofonowe, co pozwala wykonawcy śpiewać i występować bez potrzeby stosowania zewnętrznego przedwzmacniacza, albo miksera audio. Cyfrowy fortepian GP-9M oferuje funkcję tzw. ruchomych klawiszy, która sprawdza się np. w czasie spotkań domowych. Prosta w obsłudze regulacja głośności jest w zasięgu ręki i można podłączać słuchawki, żeby grać w dowolnym momencie, nie przeszkadzając innym. Dostępny w fortepianie metronom, jak również łatwe rytmy pomagają rozwijać poczucie czasu w czasie codziennych sesji treningowych. Dzięki trybowi Twin Piano, można podzielić klawiaturę na 2 niezależne sekcje i grać razem np. z członkiem rodziny, przyjacielem lub nauczycielem.

Cyfrowy fotepian GP-9M - kolor czarny
Cyfrowy fotepian GP-9M - kolor biały

Zredukowana waga instrumentu (ok. 188 kg) sprawia, że cyfrowy fortepian GP-9M łatwiejszy jest w przenoszeniu niż zwykły fortepian akustyczny, szczególnie, że nie ma tu konieczności i wymogów profesjonalnego strojenia oraz innej konserwacji. Opisywany fortepian uwzględnia system projekcji dźwięku, nazwany Piano Reality Concert, za sprawą którego wielokanałowe wzmocnienie i zaawansowane przetwarzanie dźwięku łączą się w celu oddania pełnego kiedy trzeba brzmienia fortepianu. Konstrukcja obudowy, rozmieszczenie głośników, jak również na dobrą sprawę kąt nachylenia pokrywy zostały starannie dostrojone, aby zapewnić tak samo odważną i wciągającą prezentację dźwięku, jak w przypadku fortepianu koncertowego na sali widowiskowej. Jest to osiągane przy wyrafinowanym ekosystemie rozwiązań składającym się z: silnika brzmieniowego, klawiatury, pedałów, komponentów audio i głośników. Każda sekcja fortepianu została zaprojektowana tak, aby współpracować ze sobą płynnie oraz przejrzyście o każdej porze dnia i nocy. Tylko w ten sposób można w pełni doświadczyć naturalności tegoż wspaniałego instrumentu z niespotykaną wcześniej ekspresją i realizmem. Jest to doskonałe rozwiązanie m.in. dla: sal widowiskowych, placówek handlowych i właścicieli domów, którzy szukają najwyższej klasy fortepianowej wizytówki - niewątpliwie GP-9M taką jest.

Więcej informacji pod adresem: roland.com

Wymiary cyfrowego fortepianu GP-9M
Galeria
Wideo
Firma: Roland
Tematyka materiału: cyfrowe fortepiany, fortepiany, GP-9M, instrumenty muzyczne, Roland, wyjścia XLR
AUTOR
Źródło
roland.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"