Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

GSH-630 FRYDERYK firmy Unitra - gramofon dla wymagających melomanów

Article Image
Jest to urządzenie o napędzie bezpośrednim NB1, które oferuje zaawansowany system regulacji obrotów. Za stabilizację działania odpowiada unikatowy algorytm stabilizacji obrotów. Zawarte w gramofonie GSH-630 FRYDERYK aluminiowe ramię R10 operuje z łatwością na 2 parach łożysk. Ponadczasowy design gramofonu doskonale komponuje się ze wzmacniaczem WSH-805.

Opracowany przez firmę Unitra napęd bezpośredni NB1 charakteryzuje moment obrotowy, na dobrą sprawę przenoszony bezpośrednio na talerz pośredniczący. W połączeniu z autorskim i niezawodnym algorytmem stabilizacji obrotów, zagwarantowany jest zerowy parametr: "wow and flutter" - brak słyszalnych zakłóceń wywołanych zmianami prędkości obrotowej. Obecny, wewnątrz napędu NB1, silnik bezszczotkowy - z cewkami bez rdzenia, wyróżnia cicha praca, a moment obrotowy jest dostępny od razu. Nie ma tutaj elementów podlegających zużyciu oraz wymianie. Występuje również opracowane od podstaw ramię R10 - inspirowane historycznym ramieniem Unitra Adam, lecz o wyższych parametrach. Wykonane je z aluminium stopowego typu 6082 - materiału charakteryzującego się dużą wytrzymałością mechaniczną. W obydwu osiach stosowane jest łożyskowanie z wykorzystaniem łożysk NSK typu "pivot bearing".

Gramofon GSH-630 FRYDERYK 

Gramofon GSH-630 FRYDERYK wyposażono w mechanizm antyskatingu z zastosowaniem w środku stałej masy odważnika - dla likwidacji zaburzeń fonicznych czy zapobiegania zbytniej eksploatacji płyty oraz wkładki. Aluminiowy panel frontowy i drewniane wykończenie dają na dobrą sprawę niezwykle uniwersalną propozycję dla miłośników muzyki. Masywne metalowe zawiasy, o sporym oporze ruchu, sprawiają, że zablokowanie pokrywy w dowolnej pozycji jest wygodne i bezproblemowe, a regulacja siły otwarcia umożliwia jej proste dostosowanie, jeżeli chodzi o preferencje użytkownika. Gruba pokrywa górna to nie tylko znakomity wygląd, lecz i dużo wyższe tłumienie dźwięku bezpośredniego z wkładki. Pozłacane złącza analogowe RCA pozwalają na wygodne podłączenie do przedwzmacniacza gramofonowego lub wzmacniacza z funkcją wsparcia dla wkładki gramofonowej. Plinta gramofonu została wykonana z płyty, na której zostało tylko tyle ile było konieczne do montażu elementów w gramofonie. Tym samym otrzymano masywną podstawę gramofonu, tłumiącą wibracje z otoczenia.

Więcej informacji pod adresem: unitra.com

Gramofon GSH-630 FRYDERYK 
Galeria
Wideo
Firma: Unitra
Tematyka materiału: aluminium, gramofony, GSH-630 FRYDERYK, ramię gramofonu, Unitra, urządzenia audio
AUTOR
Źródło
unitra.com
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"