Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Przenośny, kinowy systemu audio HT‑AX7 firmy Sony

Article Image
Firma Sony zapowiedziała wprowadzenie kinowego systemu audio HT‑AX7. Ten nowy system pozwala odtwarzać dźwięk przestrzenny w każdym z pokoi, nadając klimat do rozrywki. Wystarczy rozstawić wokół siebie trzy głośniki, a system HT-AX7 zapewni z miejsca wszechogarniający dźwięk m.in. w salonie, na balkonie, a nawet na zewnątrz.

Dzięki technologii 360 Spatial Sound Mapping tworzącej wirtualne głośniki: z przodu, z tyłu i u góry, słuchacz zostaje otoczony dźwiękami. Wrażenie dźwięku przestrzennego jak w kinie, z punktu widzenia odbiorców, jest zapewnione - wystarczy rozstawić wokół siebie trzy głośniki przewidziane w systemie. Kinowy system audio HT-AX7 wykorzystuje wymyśloną przez Sony technologię "upmix", która przekształca sygnał stereo w trójwymiarowy dźwięk przestrzenny (nie inaczej). Jej działanie polega na: analizie dźwięku w czasie rzeczywistym, wyodrębnianiu poszczególnych źródeł dźwięku i zmianie ich rozmieszczenia tak, żeby zapewnić słuchaczowi sporo większą intensywność wrażeń. Po włączeniu funkcji pola akustycznego, powstaje efekt bliski trójwymiarowego dźwięku przestrzennego. Po rozstawieniu głośników w rogach pokoi, kinowy system audio HT-AX7 wypełnia przestrzeń dźwiękiem, który umila codzienne zajęcia.

Przenośny, kinowy systemu audio HT‑AX7

Uruchomienie kinowego system audio HT-AX7 nie wymaga konfiguracji. Szybka komunikacja bezprzewodowa eliminuje problem układania kabli. Prawie 30 godzin nieprzerwanej pracy na baterii czy standard Bluetooth pozwalają zabierać system HT-AX7 z pokoju do pokoju i łączyć go z ulubionymi urządzeniami. W przeciwieństwie do zwykłych zestawów kina domowego, do których dochodzi potrzeba siedzenia przed telewizorem, HT-AX7 ma przenośną konstrukcję i współpracuje z każdym urządzeniem Bluetooth. Dzięki eleganckiemu doń wyglądowi, system produkcji Sony dyskretnie wtapia się w wystroje każdego wnętrza. Lekka konstrukcja HT-AX7 umożliwia noszenie urządzenia w jednej ręce, a odłączane głośniki można według oczekiwań rozstawiać wokół siebie.

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2 oraz na filmie pod zdjęciem.

Przenośny, kinowy systemu audio HT‑AX7
Galeria
Wideo
Firma: Sony
Tematyka materiału: Bluetooth, głośniki, HT‑AX7, przenośne systemy kinowe, Sony, systemy audio
AUTOR
Źródło
sony.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"