Serwisy partnerskie:
Close icon
Serwisy partnerskie

Najnowsza wersja inteligentnego głośnika Echo Dot firmy Amazon

Article Image
W oferowanej od niedawna ostatniej wersji głośnika użytkownicy mogą komunikować się z Alexą w języku angielskim (wariant amerykański), by zyskać dostęp do polskich wiadomości i stacji radiowych, oraz wybranych funkcji jak: minutnik, alarm, prognoza pogody, sterowanie inteligentnym domem czy rozmowy między urządzeniami Alexa.

Dostępna w głośniku Echo Dot membrana charakteryzuje się wysokim stopniem wychylenia. Przetwornik głośnika jest pełnozakresowy. Gwarantuje on czysty dźwięk oraz klarowne basy. Dzieje się to przy oryginalnej, kulistej obudowie głośnika. Nowa wersja Echo Dot uwzględnia czujniki, które pozwalają korzystać z Alexy w kontekstowy sposób, m.in. do tworzenia zadań dla głosowego sterowania inteligentnymi systemami w domach. Zintegrowany akcelerometr zapewnia dotykowe sterowanie głośnikiem - wystarczy dotknąć górnej części urządzenia, by wstrzymać i wznowić odtwarzanie muzyki, wyłączyć alarm minutnika lub skończyć rozmowę. Głośnik Echo Dot zaprojektowano z myślą o ochronie prywatności - w tym celu występuje np. przycisk włączania i wyłączania mikrofonu. Użytkownicy mogą również przeglądać i usuwać nagrania głosowe.

Głośnik Echo Dot
Głośnik Echo Dot

Jak wyjaśnia członek zarządu polskiego oddziału firmy Amazon, Eric Andrew Saarnio:

"Dzięki doskonałemu wtapianiu się w otoczenie, głośnik Echo Dot ułatwia codzienne życie, kiedy tego potrzeba (...). Dzięki polepszonemu dźwiękowi i kompaktowej obudowie głośnik zapewnia więcej możliwości bezproblemowego wykorzystania Alexy w codziennym życiu. Dzieje się to przy nowych czujnikach i dostępnej w Echo Dot technologii, które pozwala na korzystanie z Alexy na jeszcze więcej sposobów niż wcześniej."

Więcej informacji pod adresami: link 1 i link 2 oraz na poniższych materiałach.

Galeria
Wideo
Firma: Amazon
Tematyka materiału: Alexa, Amazon, Echo Dot, Eric Saarnio, głośniki, inteligentne urządzenia
AUTOR
Źródło
biuroprasoweamazon.pl
Udostępnij
Zobacz wszystkie quizy
Quiz weekendowy
Edukacja
1/10 Jak działa rezystor LDR?
UK Logo
Elektronika dla Wszystkich
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS
najnowsze e-wydanie magazynu "Elektronika dla Wszystkich"